Jak správně uskladnit letní pneumatiky?

Většina řidičů v minulých týdnech nazula na své automobily zimní pneumatiky. Co ale s těmi letními? Pneumatiky potřebují chladné, suché a čisté prostředí bez průvanu, kam nedosáhnou sluneční paprsky. Právě UV záření totiž urychluje stárnutí nejvíc.
AKTUALITY, 12.11.17 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
V místnosti, kde pneumatiky skladujete, udržujte stálou teplotu, ideálně nižší než pokojovou. I proto je pro skladování ideální sklep nebo garáž. Nemusíme snad ani zdůrazňovat, že by pneumatiky neměly přijít do kontaktu s benzínem, chemikáliemi nebo mazivem.

Před uskladněním si označte, které pneumatiky byly na přední a zadní nápravě, abyste je příští rok nasadili správně. Pak pneumatiky omyjte vodou a osušte, aby nedocházelo k oxidaci. Nezapomeňte z běhounu odstranit drobné kamínky.

Pneumatiky na ráfcích uložte do komínku na sebe. Pokud máte jednu sadu kol a na té měníte pláště, uložte vaše pneumatiky bez ráfku ve vertikální poloze a alespoň jednou za měsíc je pootočte. Před opětovným nazutím na automobil doporučujeme pneumatiky nechat převážit v autoservisu.

Doporučujeme si také přečíst článek o pneumatikách z našeho seriálu "Pečujeme o své auto".
nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist