Jak vypadá náraz ve 200 km/h? (VIDEO)

Automobilky zkouší bezpečnost svých aut v rychlostech, kterými se leckdy jezdí i ve městě. Švýcarská společnost DTC Dynamic Test Center AG provedla poněkud drastičtější nárazové zkoušky, kde auta bourají v rychlosti 200 km/h. Výsledky vás šokují.
AKTUALITY, 03.09.15 | 12:00
hodnocení článku 4.0 b / 3x
vaše hodnocení: 0 b.

Evropský program NCAP testuje auta v rychlosti 64 km/h, kdy čelně narážejí čtyřicetiprocentní plochou šířky vozidla. Americké přísnější normy potom vozy zkouší při překrytí jen 25 %, náraz je tím pádem mnohem intenzivnější, jelikož nemůže správně zafungovat většina deformačních zón. Tento druh nárazu nezvládají dobře ani větší a mnohem bezpečnější vozy včetně SUV.

My tu pro vás máme poněkud extrémní crashtesty. Při rychlosti okolo 200 km/h se v nich střetávají vybraná auta, jako například Opel Omega, Toyota Starlet nebo Volvo V70. Záběry ukazují obrovskou energii, kterou náraz do jiného vozu představuje. Zde je navíc umocněn díky betonovým zátarasům před vozem, což pomáhá simulovat například řetězovou nehodu na dálnici, kdy osobní auto v plné rychlosti narazí do kamionu.

I přes reproduktory či sluchátka lze slyšet obrovskou ránu při nárazu, který nelze přežít, a to ani v případě, když byste seděli v předchozí generaci robustního Volva V70. Žádné ze zkoušených aut nedokáže posádku ochránit, jelikož po nárazu se z něho stává pouze hromada pomačkaných plechů, u nichž ani nelze poznat, co že to vlastně bouralo.

Video sice ukazuje náraz v rychlosti, která je na našich cestách zapovězena, dá se ale očekávat, že ani podobná nehoda v dálniční stotřicítce by pro posádku nedopadla o moc lépe. Možná vás po zhlédnutí donutí sundat nohu z plynu…
"na prvním místě je spokojený čtenář"


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist