Jaká je ojetá Lada Niva?

Náš čtenář coby zemědělec plánuje koupit starší Ladu Niva s benzínovým motorem. Za jakých podmínek bude auto spolehlivě sloužit řadu dalších let?
PORADNA, 28.04.17 | 00:00
hodnocení článku 3.0 b / 6x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Lada Niva
DOTAZ: Dobrý den, spravuji řadu polností a lesů. Současné Suzuki mi dosluhuje, chci něco jednoduchého, co by mělo dobrou průchodnost a levný servis. Jak je na tom ojetá Lada Niva za nějakých 150 tisíc korun? Děkuji, Filip M.

ODPOVĚĎ: Dobrý den Filipe. Lada Niva má dlouhou historii a řada vozidel v ČR stále slouží i s původní šestnáctistovkou s karburátorem a čtyřstupňovým manuálem. Vás ale bude zajímat model po modernizaci, která proběhla v roce 1993, kdy model dostal motor 1,7i (nejdříve s jednobodovým, později s vícebodovým vstřikováním). Kolem hranice 150 tis. Kč koupíte ročníky 2008-2012 (mají již vícebodové vstřikování MPI), nájezdy moc neřešte, většina aut v nabídce má najeto jen několik desítek tisíc kilometrů. Před koupí bych si auto zkontroloval zespodu - jízdou v terénu můžou být některé části podvozku poškozené nebo zkorodované. Dost trpí přední diferenciál, kardan i čepy řízení, případně tlumiče. No a také se před koupí projeďte. Možná vás totiž po přesednutí ze Suzuki překvapí minimální výbava a nepřesné řízení, které může být bez posilovače (doporučuji vybrat kousek s posilovačem). Samotný motor má jen jeden zásadní problém - rozvodový řetěz se povoluje a čas od času potřebuje seřídit. Při větším zatížení kontrolujte pravidelně i hladinu motorového oleje a čas od času se podívejte na ventilové vůle. Olej je i v diferenciálu (kontrolujte stav) a převodovce, kde se mění každých 40 tis. km.
V nabídce je aktuálně pouhá desítka ojetin, takže si nebudete moci moc vybírat. Na druhou stranu si myslím, že po důkladné kontrole a případném základním servisu bude jakékoli auto ve vaší cenové hladině ještě dlouho sloužit řadu let. Velkou výhodou Nivy je její celková jednoduchost. Platí to zejména u elektroniky, která ve vozech absentuje díky základní výbavě. Zkrátka zde platí, že co v autě není, nemůže se pokazit.nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist