Jaký je ojetý Renault Fluence?

Fluence se u nás prodává už pět let. Jaké jsou s ním za tuto dobu zkušenosti a který motor bude dobrou volbou?
PORADNA, 25.09.15 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Renault Fluence

DOTAZ: Dobrý den, jsem starší klidný řidič a zajímá mne váš názor na Renault Fluence, který se už jako nový dal koupit za slušné peníze. Teď jako ojetina je to samozřejmě ještě mnohem levnější. Jaký motor doporučíte na klidnější jízdu?


ODPOVĚĎ: Fluence je auto, které si dokázalo tuzemské zákazníky získat díky lákavé ceně i velkorysé nabídce vnitřního prostoru. Model se v Česku začal prodávat začátkem roku 2010. Benzín reprezentovala jednašestka (1.6 16V, 81 kW), což je motor sice spolehlivý, vůbec ale nejede, a že by byl úsporný, se také nedá napsat. Snad jediné, co může v motoru zazlobit, je vůle v hydraulice proměnného časování, oprava však není drahá. Diesel 1.5 dCi s výkony 63 a 78 kW je také poměrně spolehlivý, má rozvody poháněné ozubeným řemenem, měňte je po 120 tis. km společně se zdvihátky ventilů. Motor ale s tímto výkonem nevydržel dlouho, hned o rok později vstoupila v platnost emisní norma Euro 5 a to znamenalo zvýšení výkonu jednotky 1.5 dCi nově s 66 a 81 kW výkonu.

V tomto roce se také objevil zajímavý benzínový dvoulitr s výkonem 103 kW. Právě ten by byl mou volbou. Škoda, že v nabídce ojetin téměř nefiguruje, vyřazen z prodeje byl v roce 2013, kdy také došlo k faceliftu modelu a k zařazení motoru 1.6 dCi (96 kW), u kterého se nemusíte bát kolabujících rozvodů, je zde použit bezúdržbový řetěz, ovšem v nabídce ojetin se také v podstatě nevyskytuje.

Na TipCars.com bylo v době přípravy tohoto článku celkem 57 ojetých modelů fluence. Benzínové varianty v nabídce autobazarů lehce převládají. Ceny se pohybují od 120 tis. Kč za modely z roku 2010 s nájezdem přes 200 tis. km až po nové vozy, které se dnes prodávají za ceny od 300 tis. Kč. Pro klidnější jízdu vám doporučím jak benzínový, tak vznětový motor, záleží na vašem ročním nájezdu a osobních preferencích. Kolem hranice 200 tis. Kč už seženete skoro zánovní auta, u kterých se po koupi nečekají žádné zásadní investice.

TIP: Renault Fluence 1.5 dCi 78 kW v redakčním testu"originální stav ojetin je lepší než tuning"


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist