Jaký je ojetý VW Scirocco?

Scirocco třetí generace dobře vypadá, má skvělé jízdní vlastnosti a prověřenou koncernovou techniku. Zcela bez chyb však není…
PORADNA, 03.07.15 | 00:00
hodnocení článku 5.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Volkswagen Scirocco

DOTAZ: Zdravím, už delší dobu pokukuji po Sciroccu. Brzy budu mít našetřeno nějakých 300 tisíc na 2.0 TSI. Bude to mé auto pro radost, tak věřím, že mi nepřinese více starostí. Je to podle vás dobrá volba? Díky za reakci. Mates, Praha


ODPOVĚĎ:

Hned na začátek to nejdůležitější. Zcela bezproblémové motory v Sciroccu třetí generace nenajdete. I tak si ale myslím, že Vámi vybraný dvoulitr je nejlepší volbou. Je silný a pružný plus, až na občasné problémy s řetězovými rozvody, se mu nic zásadního neděje. Když přišel model na trh (2008), dvoulitrový benzín měl výkon 147 kW. O rok později ale posílil na 155 kW. A Scirocco R mělo tenhle motor dokonce s výkonem 195 kW (nyní již posílil na 206 kW).

Pokud hodláte za auto utratit 300 tis. Kč, hledejte ročníky 2008-2010 s nájezdem pod 100 tis. km
Třetí generace se obecně prodává od cca 280 tis. Kč, převážná část z nabídky jsou ale slabší zážehové 1,4 TSI (90-92kW), které také trpí na problémy s rozvodovým řetězem. Silnější verze TSI-Twincharger (118 kW) má problémů více, hlavně to jsou praskající písty. A i když tenhle motor jede krásně, raději bych se mu vyhnul. Vámi preferovaných zážehových dvoulitrů je v nabídce na TipCars.com ke dni přípravy tohoto textu pěkných 13 kusů, takže si myslím, že se dá vybrat. Diesely 2,0 TDI (103-135 kW) jsou na trhu ojetin v menšině, a jelikož o nich neuvažujete, nebudu se k nim více rozepisovat.

Při koupi se zaměřte na bezproblémovou funkci spouštění oken před otevřením (jsou bezrámová), často totiž odchází elektromotorky, které je ovládají. Zkontrolujte taky stav přední nápravy, kde se často vyskytují vůle v táhlech stabilizátorů. A když už budete mít auto na zvedáku, podívejte se i na stav brzd. A teď několik subjektivních dojmů: mně osobně trochu vadilo značně omezené místo pro dva cestující na zadních sedadlech, sám jsem si tam kdysi při redakčním testu zkoušel sednout…Taky si vzpomínám na absenci tlačítka na víku zavazadelníku. Pokud ho chcete otevřít, musíte použít klíček, což může být otrava.

Abych jen nehanil, hlavní devizou Scirocca třetí generace jsou výborné jízdní vlastnosti. A když se něco pokazí, veškeré díly seženete velmi snadno a za rozumnou cenu. Například podvozek pochází kompletně z Golfu V."originální stav ojetin je lepší než tuning"


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist