Jaký je Peugeot 407?

Dotaz

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na poruchovost Peugeotu 407 nejspíš s motorem 2,0 HDi. Koukám na auta okolo 350 tic Kč. V tuto chvíli vlastním Citroen C5 2,2 HDi z roku 2001. Zajímalo by mě porovnání komfortu těchto vozů, prostornosti a té poruchovosti. C5 nezlobí, ale je stará a bere si okolo osmi litrů což se mi zdá dost. Popřípadě jaké jiné auto za podobnou cenu byste mi doporučil. Ještě uvažuji také o novější C5 2,0 hdi ale Peugeot je krasavec.  Za odpověď předem Děkuji
PORADNA, 23.05.08 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Peugeot 407


Dotaz

Peugeot 407Peugeot 407 nahradil v roce 2004 populární a dosti nadčasovou 406. Ta si dodnes udržuje renomé vozu s dobrou prostorností, vysokým komfortem, solidními jízdními vlastnostmi a hlavně spolehlivostí. Některé vlastnosti 407 zdědila, jiných však pozbyla. Třeba onen zmiňovaný komfort jízdy. Píšete, že v současné době používáte Citroën C5, který je z hlediska pohodlí na nerovné silnici jedním z nejlepších vozů současnosti a to včetně luxusních limuzín. Nic takového 407 nenabízí. Francouzské vozy sice v minulosti vynikaly pohodlným odpružením, avšak tomu se 407 jednoduše zpronevěřila. Jestliže hledáte hlavně komfort, tento vůz vás nejspíše nezaujme.

Oproti C5 se podvozek 407 vyznačuje nadmíru složitou konstrukcí. Vpředu je originálně pojatá lichoběžníková náprava odvozená ze závodních peugeotů, vzadu je modifikovaný víceprvkový závěs, známý už ze 406. Hlavním materiálem je lehký hliník z něhož jsou vyrobeny, světe div se, i těhlice přední nápravy a nápravnice té zadní. Na pohled choulostivé řešení není ve skutečnosti na štíru se životností. Pouze čep spodního ramene přední nápravy vykazuje vůle poněkud dříve než by bylo milé. Měnit jej lze samostatně, což citelně snižuje náklady.

Komfort na nerovnostech je sice velmi omezený, zato jízdní vlastnosti zejména v zatáčkách berou dech. Skoro bych řekl, že teď po ukončení výroby Mazdy 6 první generace a Hondy Accord 7. generace, je 407 předokolkou s nejlepším chováním. Opravdu, kam namíříte volant, tam vůz jede a to tak, jako by byl veden kolejnicemi. I při hodně rychlé jízdě vůz zatáčí s grácií a když už to přeženete, dostaví se pouze lehká neotáčivost. Žádné nezbednosti v podobě náhlého vybočení zádě, či prudké změny chování vůz nezná. Řízení je velmi přesné, skvěle vyvážené, avšak mohlo by být o něco komunikativnější. I přes tvrdé odpružení se vůz na nerovnostech a výmolech nijak nevlní a hlavně mu v zatáčce na příčné spáře neodskakuje záď. Pro nadšeného řidiče tedy 407 je, ale jak je na tom s prostorem?

Peugeot 407Ten je bohužel velkou slabinou, neboť si místem na zadních sedadlech nezadá s většinou kupé své třídy. Dokonce se odvážím tvrdit, že některá mají prostoru i více. A to jak podélném, tak svislém směru. Vzadu tak mohou pohodlně sedět nanejvýš osoby do 170 cm výšky a to ještě nesmí být příliš obézní. Ani zavazadelník velikostí neoslní, když disponuje trochu symbolicky 407 litry v základním uspořádán. Abychom však pouze nekritizovali, tak prostor na předních sedadlech je zcela dostatečný a to ve všech směrech. Skvělá je pozice za dvousměrně a ve velkém rozsahu stavitelným volantem a to i proto, že sedadla jsou v nejnižší poloze příjemně nízko.

Motor o němž uvažujete, je nástupcem původního 2,0 HDI s konce devadesátých let. Nová je hlava válců se dvěma vačkovými hřídeli a 16 ventily a Common Rail Delphi, který nahradil původní Bosch, případně Siemens. Zachovány zůstaly rozvody poháněné řemenem a hydraulická zdvihátka vymezující ventilovou vůli. Výkonem 100 kW se přesně vyrovná tomu, jež trůní pod kapotou Vaši C5. Navíc však disponuje funkcí Overboost, která při plném plynu dokáže krátkodobě zvýšit točivý moment o 20 N.m. To se může docela hodit při podcenění předjížděcího manévru.

Příkladné je sladění turbodmychadla VGT s motorem. Díky tomu je nárust tahu krásně vyhlazený, téměř bez připomínek. Osobně se mi ale zdál motor slabší, než by odpovídalo udávaným parametrům. To platí i ve srovnání s Vaší 2,2, která, ač výkonově shodná, působí o špetku silnějším dojmem. Možná je to zapříčiněno výraznějším turboefektem, přičemž své dělá i větší zdvihový objem.

Sériová šestistupňová převodovka má dobře zvolené převody, ale úroveň řazení je v duchu současných vozů od PSA. Dráhy jsou delší, přesnost jen průměrná. Kdo je však zvyklý na francouzská auta, tomuto to nijak vadit nebude.

Peugeot 407Peugeot 407 je dalším velmi moderním vozem napěchovaným elektronikou. Ta bohužel nefunguje vždy bez výhrad a výsledkem jsou občasná chybová hlášení všeho druhu. Občas se stane, že na pokyn ovladače daná funkce nereaguje. V praxi tak můžete mačkat tlačítko elektrického okna, jež se ani nehne. Pak stačí vypnout motor, znovu nastartovat a ejhle, vše je zase OK. Řešením elektronických problémů bývá přeprogramování řídící jednotky, což není nijak drahé, avšak podmínkou je návštěva značkového servisu. Mechanicky je ale 407 veskrze solidní, a tak si dejte pozor hlavně na úniky oleje z posilovače řízení. Motor na sebe zatím upozornil vadnou sérií EGR ventilů, což mnohým znemožnilo pokračovat v jízdě.1/8
2/8
3/8
4/8
5/8
6/8
7/8
8/8


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist