Jaký silný benzín?

Dotaz

Dobrý den,mám VW Passat 2,8 V6 Syncro, r.v. 1999, nahrkáno přes 285 TKm. Považuji to za minimum co se týče vnitřního prostoru a dynamiky jízdy či jízdních vlastnosti vůbec. Výhledově bych rád něco mladšího (max. 4 roky), benzínového, nejlépe opět s pohonem všech čtyř kol. Ročně najezdím asi 35 TKm, především po dálnicích (naši D1 si "vychutnávám" celou). Nejvíce uvažuji o novějším Passatovi nebo A6. Také začínám uvazovat o Škodě Superb (neboť je to levné) nebo, při nejhorším, Ford Mondeo (neboť se mi libí ale mam strach ze to bude male), i když bych musel u obou oplakat pohon všech kol. Rad bych Vás požádal o porovnání spolehlivostí, jízdních vlastností a provozních nakladu. Moc se v autech nevyznám a tak nevím, kdy který model prošel modernizací. To abych věděl, na které ročníky se mám zaměřit a kterým se naopak vyhnout. Záměrně neuvádím nějakou částku, protože nechci koupit auto do X Kč, ale auto co bude 4 až 5 let jezdit. Ještě bych připomněl, že mám zájem jen o silnější benzinové motory.

Předem moc děkuji, přeji vše nejlepší a těším se, že se i nadále budeme setkávat na stránkách TipCars.com,

Oldřich Doležel
PORADNA, 09.08.06 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.

Odpověď

BME 5 (E39)Dobrý den,

Přestože nás všechny postihl bodový systém, tak jsem rád, že se někdo ptá po silných benzínových motorech.

Pokud preferujete jízdní vlastnosti a výkon vozu s prostorností minimálně odpovídající Passatu, tak pokud netrváte na pohonu všech kol, tak jednoznačně doporučuji BMW pětkové řady, tedy model E39, ideálně po faceliftu. Takovýto vůz se pohybuje kolem ceny 500-600tisíc (rok 2002) a byť se jedná o starý model, určitě Vás nadchne. Třílitrový řadový šestiválec patří mezi nejlepší motory světové automobilové produkce, má neuvěřitelně plynulý nárůst výkonu, lahodný sound ve vysokých otáčkách a to vše při nízké spotřebě. Jízdní vlastnosti pětky jsou famózní, podařilo se sladit komfort s precizními jízdními vlastnostmi a to i při vyloženě sportovní jízdě. Řízení vozu je strmé a přesné. Jediným neduhem pětky jsou ramena přední nápravy, která čas od času potřebují výměnu.

Ford MondeoFord Mondeo poslední generace určitě prostorností nezaostává za Passatem, naopak v mnoha směrech ho předčí. Problém bych viděl pouze v motorizací, kde motor 2,5 V6 je sice velmi kultivovaný, ale na výkon Passata 2,8 ztrácí 25 koní, proto v úvahu přichází pouze verze Mondea ST 220, která nabízí 220 a později 226 koní. Mondeo nad Passatem vítězí jízdními vlastnostmi a přesností řízení, velikostí zavazadelníku, dále nemá takové problémy s přední nápravou jako Passat.

Co se týká Audi A6, jeho výhoda spočívá ve verzi Quattro, tedy ve stálém pohonu všech kol, jinak motoricky a technicky je to shodný vůz s Passatem. Do A6-ky se dodával motro 2,8 30V, ten samý co znáte z Passata, později se objevil nový třílitr, který disponoval výkonem 162kW.

Škoda SuperbŠkoda Superb disponuje také stejným motorem jako Passat a Audi A6, tedy motorem 2,8 30V, podvozek Superbu je vesměs stejný jako má Passat s pohonem předních kol, tedy čtyřprvkové závěsy vpředu a vlečná ramena vzadu. V případě Superbu nevidím výhodu oproti Passatu, delší rozvor kol nabízí klidnější jízdu na dálnici, naopak pomalejší reakci do ostrých zatáček. Velikost prostoru na zadních sedadlech jako řidič neoceníte, tak pak jen důvodem ke koupi je cena. Superb stejně tak jako Passat disponují problémy s přední nápravou, v případě Passata v roce 2002 byla přední hliníková ramena nahrazené odolnějšími ocelovými.
Pokud tedy netrváte na pohonu všech kol, doporučuji BMW pětkové řady, model E39, konkrétně model 530i, vyhněte se M-paketům, tedy sníženým podvozkům, předejdete tak problémům přední nápravou. Pokud trváte na pohonu všech kol, tak bych asi zůstal u Passatu roku výroby 2002 a novější.

E39 RECENZE OJETIN: BMW 5 (E39) - Vzorňák s duší sportovce 
Mondeo RECENZE OJETIN: FORD Mondeo II - Zcela jiný vůz 1/8
2/8
3/8
4/8
5/8
6/8
7/8
8/8


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist