Klimatizace se stává standardem i u ojetých vozů

K nejcennějším doplňkům patří xenonová světla, originální navigace, kožený interiér a hliníková kola – naopak cenu snižuje špatná pověst značky či vůz po silném kuřákovi
AKTUALITY, 21.05.12 | 14:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.

Ideální ojetý automobil? Garážovaný vůz do 150 tisíc kilometrů po prvním majiteli, koupený v České republice se správně vedenou servisní knížku a v perfektním stavu. Takové automobily mají v autobazarech nejvyšší cenu. Při nákupu ojetých vozů dávají čeští motoristé přednost automobilům s nízkým počtem najetých kilometrů. Naopak vady laku, opotřebení interiéru nebo informace o tom, že nabízený vůz je po nehodě, cenu radikálně sníží. Vyplývá to ze statistiky autobazaru Auto ESA.

Tuzemští motoristé se při výběru vozu stále výrazněji zajímají o jeho technický stav. Rostou však také nároky na výbavu, především na bezpečnostní prvky, jako jsou airbagy nebo ABS. Klimatizaci už oproti předchozím letům považují čeští motoristé za standardní vybavení, a to i v kategorii malých vozů.

„Pokud vůz klimatizaci nemá, je to handicap a jeho prodejní cena se naopak snižuje. U vozů s cenou nad 50 tisíc korun naši zákazníci klimatizaci přímo vyžadují,“ říká Tomáš Svoboda, ředitel nákupu Auto ESA a dodává: „Naše nabídka reaguje na potřeby našich zákazníků a ti chtějí stále kvalitnější ojeté vozy s lepší výbavou než v minulosti, ale za přijatelnou cenu.“

K nejcennějším doplňkům, které mohou navyšovat cenu vozu až o 10 000,- Kč, patří xenonová světla, originální navigace, kožený interiér a hliníková kola. To však platí pouze u vozů nižší a střední třídy.
U ojetých vozů vyšší kategorie se však dnes tyto doplňky považují za standardní vybavení a na výslednou cenu nemají žádný vliv. Při stanovení ceny jsou velmi důležité i detaily. Cenu mohou navýšit například perfektní stav karoserie nebo metalíza – vozy s metalízou stále patří mezi zákazníky k nejoblíbenějším.

Hodnotu vozidla naopak spolehlivě snižuje špatná pověst daného modelu nebo značky, havárie (byť by šlo o menší nehodu), či pastelová uniformní barva, typická pro firemní automobily. Důležitý je i počet najetých kilometrů. Poměrně radikální pokles ceny nastává u každého vozu bez výjimky po najetí 250 tisíc kilometrů. K detailům snižujícím hodnotu ojetého automobilu patří také různé pachy, například z cigaret, kupujícím vadí i to, když je k prodávanému vozu jenom jeden klíč.

Co nejvíce ovlivňuje cenu ojetých vozů:

zvyšuje

 

snižuje

 

Perfektní stav a servisní kniha

 

Firemní vůz nebo taxi, vysoký počet najetých kilometrů

 

Původ v ČR

 

Opotřebení interiéru, neudržovaný vůz

 

Co nejméně majitelů

 

Nepřítomnost klimatizace

 

Xenonová světla, originální navigace, hliníková kola, metalíza

 

Vizuální vady nebo havárie

 


"na prvním místě je spokojený čtenář"


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist