Koupit za 250 tis. korun VW Passat nebo Mercedes C?

Náš čtenář váhá mezi německou stálicí v podobě Passatu B6 a prémiovým Mercedesem třídy C generace W204. Obě auta by rád v dieselu za cenu 250-300 tisíc korun. Co poradíme?
PORADNA, 11.08.17 | 00:00
hodnocení článku 5.0 b / 2x
vaše hodnocení: 0 b.
DOTAZ: Dobrý den, už delší dobu pokukuji po starším Passatu ročník 2007-2010 s dvoulitrovým dieselem. Ještě jsem ale narazil i na Mercedes C s podobným stářím a za podobnou cenu. Můj dotaz zní, která z ojetin bude výhodnější z hlediska dlouhodobého vlastnictví. A dodávám, že toho najezdím docela dost. Díky Jirka Z.

ODPOVĚĎ: Dobrý den Jirko, v případě "céčka" ve Vámi uvedené cenové relaci narazíte nejčastěji na dieselové motory C200 a C220 CDI. Může však jít o rozdílné generace, jejich prodeje se překrývaly. Ta starší se označovala jako OM 646 a vyráběla se do roku 2009. Od roku 2008 se ale prodávaly i novější generace dieselů označované jako OM 651. Tyto novější jednotky mají malinko lepší charakteristiku a 2,2 CDI má v této verzi dvě turba. Obě generace ale spojuje poměrně vysoká hlučnost. U novějších motorů zlobí vstřikovače výrobce Delphi. Také proto bych osobně volil dieselové šestiválce 300,320, nebo 350 CDI. Je jich sice v nabídce dost málo, ale vybrat se dá. Preferoval bych je hlavně z hlediska jejich skvělé spolehlivosti, potažmo celkově mnohem lepší kultivovanosti a samozřejmě i vyšší výkonnosti.

Volkswagen Passat generace B7
O VW Passat B6 jsme toho na TipCars napsali docela dost. Proto jen v kostce - dvoulitrové diesely generace BMP a BRM se moc nepovedly. Doporučil bych Vám sáhnout po novější generaci B7, která přišla na trh v roce 2010 a je to technicky vzato pouze modernizace generace B6, která se na trhu objevila už v roce 2005. Pokud bych já osobně vybíral mezi dieselovými motory, volil bych 1,6 TDI s výkonem 77 kW. Není jich k prodeji tolik jako silnějších dvoulitrů, ale motor zatím netrápí žádné vážnější závady. Jen škoda, že má s těžkým Passatem co dělat. Disponuje filtrem pevných částic a má rozvod DOHC.
Nejoblíbenější motorizací je bezesporu 2,0 TDI s výkony 103,125 a 130 kW. Na našem serveru najdete více než čtyři stovky ojetin s tímto motorem. Sám bych u nich vybíral cenově nad hranicí 320-350 tisíc korun. U starších, více jetých ročníků se mohou porouchat vstřikovací čerpadla, jinak jsou všechny výkonové varianty průměrně spolehlivé.

Závěr: Z hlediska dlouhodobého vlastnictví bude pravděpodobně levnější používat Passat - zvláště pokud zvolíte motorizaci 1,6 TDI. Rozdíl v jízdním projevu v porovnání se šestiválci od MB je ale markantní. Obávám se, že pokud se v obou autech svezete, rozhodnete se nakonec pro Mercedes, i když Vás to bude stát nějakou tu korunu navíc. Žijeme totiž jen jednou :-)nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist