Land Rover má další vychytávku – chytré zrcátko

Anglický výrobce představuje jednu technickou vychytávku za druhou. Jeho posledním počinem je chytré vnitřní zpětné zrcátko, které vám umožní vidět skrze tažený přívěs. Jak to funguje?
AKTUALITY, 06.09.15 | 00:00
hodnocení článku 3.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Land Rover

Land Rover Transparent Trailer Nový systém Transparent Trailer má usnadnit jízdu s přívěsem, zejména manévrování s ním v případě couvání, a to tak, že uvidíte skrze něj. Nejedná se o nějaké kouzlo, stačí pouze několik kamer a vnitřní zrcátko coby displej. Systém potom dohromady kombinuje video zachycené standardní couvací kamerou a záznam z bezdrátové digitální kamery umístěné na zádi přívěsu. Oba záznamy se spojí a na displeji zrcátka vzniká obraz, který udělá přívěs jakoby průhledným a vy tak máte lepší přehled o situaci za soupravou.

V případě potřeby je možné přenos z kamer sledovat také na větším displeji multimediálního systému, kde vám naváděcí linky pomohou při couvání.

Land Rover Transparent Trailer Britský Land Rover chce kamery využít také pro sledování převáženého nákladu. S využitím tlakových senzorů v podlaze bude možné sledovat, zdali například během jízdy nedochází k uvolňování nákladu.
Prostřednictvím chytrého telefonu bude možné sledovat prostor přívěsu i na dálku, hlídat teplotu uvnitř a také jeho polohu. Je tak možné přívěs lépe ochránit například před případným odcizením, jelikož systém umí automaticky prostřednictvím SMS upozornit, že je s ním manipulováno.

Land Rover během poslední několika měsíců představil celou řadu dalších, převážně bezpečnostních technologií. Není to tak dávno, co jsme vás informovali o systému 360 Virtual Urban Windsreen ,který má řidiči umožnit ničím nerušený výhled z vozu v rozsahu 360 stupňů prostřednictvím „průhledných“ bočních sloupků. Nejsou vyrobeny ze skla ani jiného průhledného materiálu. Jejich podstata je mnohem složitější.

Uvnitř automobilu je každý sloupek opatřen displejem (vlastně celá jeho plocha je obrazovka), na které se promítá živý obraz z kamer, které snímají právě tyto mrtvé úhly. Výsledkem jsou jakoby průhledné sloupky, přičemž má řidič pocit, že mu nic nebrání při výhledu z vozu. Systém také spolupracuje s head-up displejem a dokáže upozornit na chodce nebo cyklisty pohybující se v blízkosti vozu. Lze také „rozsvítit“ levé nebo pravé sloupky zvlášť podle toho, jak řidič mění směr jízdy. Potenciál této technologie je tedy zřejmý.

Revoluční novinkou má být také chytrá navigace, která bude opět využívat head-up displeje, na něhož se bude promítat jakýsi virtuální automobil, který bloudícího řidiče dovede na místo určení. Výhodou tohoto systému má být i fakt, že řidič nemusí odvracet hlavu kvůli pohledu na navigaci – vše se odehrává přímo před ním a nenarušuje se tak jeho pozornost. Na rozdíl od klasické navigace by se také chytrý navigátor neměl ztratit v hustých městských uličkách."originální stav ojetin je lepší než tuning"


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist