Luxus a sport v čínském podání

NOVÉ MODELY, 02.05.05 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.

Ať se nám to líbí nebo ne, z Číny se začíná stávat automobilová velmoc. Na autosalónu v Šanghaji se mimo jiné představila i luxusní vlajková loď z dílny First Auto a sympatické Coupé Cabrio automobilky Chery.

Čínský Rolls-Royce

First Auto Red FlagZnačku First si u nás asi většina lidí spojí s lacinou elektronikou pochybného původu. Ale čínská automobilka First Auto rozhodně žádná laciná auta nevyrábí. Tedy alespoň její nejluxusnější model rozhodně levný není - podle Auto Expressu by měl stát necelých šest milionů korun. Pokud byste po něm zatoužili, máte ještě nějaký ten pátek na pěchování prasátka - čínská kopie Rollsu se začne prodávat do roku 2008, zatím se jedná pouze o koncept. Kde se automobilka First Auto, druhý největší výrobce aut v Číně, inspirovala, je vidět na první pohled a asi není třeba to opakovat, ostatně to vyplývá už z nadpisu. Limuzína se v překladu jmenuje Rudá vlajka - jak jinak by se také mělo jmenovat nejluxusnější auto jedné z posledních komunistických zemí. Pro úspěch na Západních trzích by nebylo od věci pozměnit jméno - mezi milionáři moc revolucionářů nebývá. Poslední předchůdce Rudé vlajky sjel z výrobního pásu v roce 1980 a byl určen pro nejvyšší představitele lidové Číny. Dnešní model už ale osedlají hlavně bohatí čínští obchodníci, kterých kvapem přibývá - i Čína se mění.

TIP: Nové Auto za 120 tisíc!

První čínské Coupé Cabrio

Chery M14Z úplně jiné kategorie je další šanghajská premiéra - Chery M14. Automobilka Chery se evidentně chystá k ofenzivě na evropský trh. Ve Frankfurtu by mělo být k vidění pár jejích modelů, například městské supermini a limuzína střední třídy. Že se Chery snaží vyhovět vkusu evropských zákazníků je jasné i z toho, že na podobě "cécéčka" M14 se podílel legendární Pininfarina. "Em čtrnáctka" zádí připomíná Peugeot 307 CC a má uspořádání sedadel 2+2. Pohánět ji budou pravděpodobně dva benzínové motory vlastní produkce o objemu 1,6 a 2,0 litru. Zatím není jasné, kdy a za kolik si na první pohled přitažlivé auto budeme moci koupit. Více se dozvíme nejpozději v září na autosalónu ve Frankfurtu.1/6
2/6
3/6
4/6
5/6
6/6


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist