Majitel Laguny má podezření na vibrující řemenici. Co poradíme?

Je možné, že i nová řemenice vibruje? Mám najeto 152tis. km a je to zatím moje první závada. Kromě brzd a tlumičů.
TECHNICKÁ PORADNA, 21.11.12 | 00:00
hodnocení článku 2.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Renault Laguna
Autor dotazu: 
Značka, model:Renault Laguna
Bližší označení:1.9dci
Rok výroby:2004
Palivo:nafta
Výkon v kW:88
Kód motoru:f9q
Popis závady:Je možné, že i nová řemenice vibruje? Mám najeto 152tis. km a je to zatím moje první závada. Kromě brzd a tlumičů. Jezdím za 6litrů po celé EU i 200 km/hod. Měním olej po 10 000tis km. I všechny filtry.
Kód chyby určené na diagnostice: 
Typ diagnostického přístroje: 
Kroky učiněné pro odstranění chyby + následky: 


Odpověď:

Dobrý den,

řemenice se správným OEM kódem by po správné montáži vibrovat zajisté neměla. Setkal jsem se nicméně s případem, kdy po nesprávné montáži řemenice nezajištěná dostatečně utaženým šroubem způsobila takové vibrace, které bezprotředně po výměně rozvodů zapříčinily okamžitý návrat do servisu.

Pro představu: řemenice je nasazena na klikové hřídeli, není zde klínek, nýbrž jen drážka a zajišťovací šroub do vnitřního závitu v klikovce. Při nedotažení tohoto šroubu dochází právě k vibracím, jež zapříčiní vymačkání řemenice. Tyto mohou díky rozvibrování řemene způsobit i vymačkání řemenice alternátoru, v extrémním případě, kdyby řemenice opustila klikovku, se za určité konstelace mohou potkat i ventily.
Takže jako první bych vzal do ruky dodací list/fakturu a zkontroloval kompatibilitu nainstalované řemenice s OEM kódem řemenice, jež je určena pro Váš vůz.

Pokud se chyba neukáže zde, šel bych tam, kde řemenici montovali (respektive kde Vám měnili rozvody, jak alespoň předpokládám) a požadoval bych důslednou kontrolu odvedené práce, respektive bych práci vyreklamoval. Pokud ani tato kontrola neodhalí příčinu vibrací, nechte auto projet mechanikem, bližší rada se vzhledem k obecnosti dotazu poskytnout nedá.

Do vyřešení problému nejezděte s autem zmíněná dvě kila a především neodkládejte jeho návštěvu servisu. Mimochodem, pokud je řemenice nová a byla měněna spolu s rozvody, tak jste pravděpodobně přetáhl interval jejich výměny o přibližně 30.000km, respektive o 3 roky.

nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist