Majitel srovnává Fiat Bravo a Fiat Stilo

Pokusím se popsat svůj názor na nový Fiat Bravo. Auto mám třetí rok a najeto má 103000 km.
RECENZE UŽIVATELŮ, 18.09.12 | 12:00
hodnocení článku 3.5 b / 2x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Fiat Bravo, Fiat Stilo
Značka:Fiat
Model:Bravo
Typ:1.4T
Karoserie:hatchback
Objem motoru:1400
Palivo:benzin
Rok výroby:2009
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:0
Najeto km nyní:103000
Koupen jako:nový
Jak dlouho vůz využívám:3 roky
Průměrná spotřeba:8
Poruchy:bez poruch
Předchozí vozidlo:Citroën C4

Bravo má dobrou výbavu, kromě běžných věcí u tohoto auta mám ESP a takový ten asistent rozjezdu do kopce, které jsou fajn a u předchozích aut jsem je neměl. Zde mi naopak chybí automatické stěrače a omezovač rychlosti, které jsem měl v předchozím voze. Bravo mohu porovnat, protože jsem měl 4 roky Fiat Stilo 1.6, poté 4 roky Citroen C4 1.6 a teď Bravo 1.4T.
Bravo podle mne zdědilo prakticky všechny nectnosti Stila a nic navíc kromě zaoblené karoserie nepřináší.
1. Je stejně jako Stilo hrozně nízké vepředu, takže předním nárazníkem chytíte o výstupek na cestě vyšší než 5 cm (ve vratech jsem musel uříznout zarážku křídla), jenže Stilo mělo naspodu nárazníku gumovou lištu a tady už není, takže se drhne přímo nárazníkem. Rizikem jsou tak nerovnosti, sjíždění z obrubníku, ze zvedáku a pod. Zkrátka všude, kde se dá čekat, že se auto zhoupne, je třeba jezdit jen s nejvyšší opatrností.
2. Schránky: u Stila byla vlevo od volantu malá schránka po jejímž vyklopení až dolů byl přístup k pojistkám. Zde najdete jen kus přístrojové desky, který musíte vyšroubovat 4 šrouby a pak se to hrozně blbě dává zpět - musíte kleknout na silnici. Dále oproti Stilu zmizela chlazená schránka před spolujezdcem, do které se vešla 1,5 l láhev. Zde je chlazená schránka mezi sedadly pod opěrkou, do které se vejde pouze 0,3 l láhev, spodní schránka před spolujezdcem (u Stila, u Brava jenom schránka) má velká dvířka, ale uvnitř je u horního okraje nějaká přišroubovaná krabice, takže ve skutečnosti je velmi plochá a kromě 2 žlutých vest se tam už nic jiného nevejde. U Stila bylo šuple pod sedadlem spolujezdce, které se dalo celé vytáhnout, zde je schránka s otvíracím předkem, takže když chcete prozkoumat co v ní je, musíte opět kleknout na silnici. Kapsy ve dveřích se zmenšily a vejde se do nich cca polovina, nejhorší je, že z kufru zmizely kapsy za podběhy, ve kterých jsem měl povinnou výbavu, teď se mi to válí na dně kufru, přitom po tapicírungem je prázdný prostor, takže nechápu proč kapsy zmizely.
3. Výměna žárovek v zadních světlech: u Stila se odšroubovaly matky M8 z kufru a světlo se vyndalo. Zde se odšroubují 2 šrouby na hraně dveří a pak se má stáhnout k sobě (vpředu světla zapadají 2 packami do plastových průchodek). Tak se ale světlo bez poškození vyndat nedá, je úplně hladké a není za co vzít, když se páčí trochu do strany, tak se ulomí min. 1 čep. Naštěstí tam světlo drží i s jedním čepem. Osvědčilo se mi nahřát fénem škvíru mezi světlem a karoserií, průchodky trochu změknou a pak to stáhnou jde, bez fénu je to ale problém.
4. Výhled dozadu - zadní boční okna se hodně zužují a zadní okno, které z venku vypadá velké má hodně plochy začerněné, průhledný je takový placatý šestiúhelník, ale oblouky jsou neprůhledné, takže couvat v úzkém prostoru se musí na zrcátka jako v dodávce.
5. Na zadních sedadlech je málo místa -asi jako ve staré Oktávii. (Je, ale fakt, že to se Stilem neumím porovnat, protože jsem u něj měl šoupací zadní lavici).
Toto jsem napsal jako reakci na příspěvek, který Bravo chválí jako velký pokrok Fiatu, podle mého názoru Stilo bylo lepší auto a Bravo je spíše krokem zpět. Stilo se netrefilo svou hranatou karoserií do většinového vkusu, ale ve skutečnosti to bylo výborné auto. Na závěr rada pro zájemce o ojetého Fiata: jestliže budete volit mezi Bravem a Stilem, tak jednoznačně doporučuji Stilo. (Stilo s motorem 1,9JTD je určitě skvělé auto, jedná se o nejlepší motor ve své třídě, který používá také Opel a PSA.)

KladyZápory
  
  
  
  
  

Spolehlivost
1
 
Provozní náklady
1
 
Cena náhradních dílů
4
 
Dostupnost náhradních dílů
2
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? anohodnocení
brzdy
3
design
3
dílenské zpracování
2
dynamika motoru
1
jízdní komfort
2
ovladatelnost
1
prostornost
4
pružnost motoru
1
řazení
2
řízení
1
sedadla
2
spotřeba
3
výhled z vozu
5
celkové hodnocení - průměr:
2.3
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).
nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist