Mazda CX-7 - jaká je jako ojetina?

Pro koho bude lepší diesel a pro koho přeplňovaný benzín? A na jaké závady se musí budoucí majitel téhle Mazdy připravit? To vše v další poradně.
PORADNA, 09.10.15 | 00:00
hodnocení článku 4.3 b / 4x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Mazda CX-7

DOTAZ: Dobrý den, rád bych si koupil starší ojeté SUV. Ze všech nejvíc se mi líbí Mazda CX-7. Jede stejně dobře, jako vypadá, a bude lepší benzín, nebo diesel? Děkuji. Komárek Praha


ODPOVĚĎ: Dobrý den, Mazda CX-7 je opravdu hezké SUV a jízdní vlastnosti má taktéž výborné. Co se volby motoru týče, záleží na vašem nájezdu, určitě si vyzkoušejte oba. Zájemci o Mazdu CX-7 se museli v roce 2007 spokojit s jediným agregátem v nabídce. Byla jím přeplňovaná benzínová dvatrojka s označením DISI (191 kW), kterou známe z vrcholných modelů MPS. U tohoto motoru je nutné počítat s dlouhodobou průměrnou spotřebou v kombinovaném provozu mezi 11-14 l/100 km. Tento přeplňovaný agregát je silně náchylný na jízdní styl (proto to rozpětí). Pojedete-li rozvážně, dostanete se pod deset, přišlápnete-li plynový pedál k podlaze, "poletíte" klidně za 18-20 l/100 km. U tohoto motoru je třeba měnit olej častěji než po výrobcem předepsaných 15 tis. km, jinak se motor postupně zanáší karbonem. Při koupi ojetiny zkontrolujte tedy intervaly, které dodržoval předchozí majitel.

zufr Zákazníci prahnoucí po krásném SUVéčku stále častěji žádali naftové srdce. Mazda jim vyhověla až v polovině výrobního cyklu (2010), když se s drobným faceliftem pod kapotou objevil čtyřválcový diesel 2.2 MZ-CD (127 kW), což se rázem odrazilo na prodejních číslech.
Nová dvadvojka MZ-CD je oproti dříve použitému dvoulitru MZR-CD z více než 90 % novým agregátem. Zvýšením zdvihu z 86 na 94 mm se podařilo dosáhnout vyššího zdvihového objemu. Svou nadčtvercovou konstrukcí se vydává proti současnému trendu čtvercových motorů. Nové je turbodmychadlo IHI, které má lopatky statoru zakřivené ve směru obvodové kružnice (běžně bývají rovné). To vede k menšímu odporu u výfukových plynů. Dvoupístové čerpadlo vyvíjí tlak 2 000 barů (dříve to bylo 1 800 barů). Elektromagnetické vstřikovače se systémem Common-rail postrádají piezoelektrické ovládání. Mezi další raritu patří roztok AdBlue vyrobený na bázi močoviny (je uskladněn v 15,5litrové nádrži pod podlahou kufru) a dokáže rozložit na 40 % produkovaných oxidů dusíku ve výfukových plynech na neškodný dusík. Močovinu stačí měnit během dvacetitisícových servisních intervalů. Pokud však "močovina" dojde, motor přejde do nouzového režimu a ztratí tah. Po vypnutí už ho nenastartujete.

Mazda CX-7 int Agregát je spojen se známou přímo řazenou šestistupňovou převodovkou, kterou známe z benzínové varianty. Převodovka má trojitou synchronizaci prvního až třetího rychlostního stupně a dvojitou synchronizaci čtyřky. Řazení proto funguje plynule, lehce a velmi přesně. To samé platí o řízení, které dokáže zprostředkovat dostatek informací od předních kol (sice není tak dokonalé jako u benzínové verze, ta má totiž hydraulický posilovač oproti elektrickému dieselu). U samotného motoru se zatím neobjevil žádný zásadnější problém (někteří majitelé si stěžují na pofukování vstřikovačů, což doporučujeme před koupí překontrolovat) a lze předpokládat, že bude stejně jako předchůdce v podobě dvoulitru ušetřen všech bolestí dieselových srdcí. Motor si dokáže s CX-7 celkem rozumně poradit. Kombinovaná spotřeba 7,5 litru, zrychlení z nuly na sto za 11,3 sekundy a maximálka rovných 200 km/h.

Před koupí také zkontrolujte stav koroze na karoserii, protože právě koroze je a bude u starších ojetin dost výrazným minusem. Nabídka ojetin není veliká, v době přípravy tohoto článku bylo v tuzemských bazarech na prodej cca 40 kousků s tím, že nabídka dieselových a benzínových motorizací je zhruba 50:50 (benzíny jsou samozřejmě levnější). Ceny začínají od 160 tis. Kč po cca 500 tis. Kč."originální stav ojetin je lepší než tuning"


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist