Mercedes-Benz Viano: je to ideální ojetina pro velkou rodinu?

Větší rodina by se ráda přepravovala společně a tak hledají vícemístné auto. Do oka jim padl starší Mercedes-Benz Viano.
PORADNA, 27.02.15 | 00:00
hodnocení článku 5.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Mercedes-Benz Viano

DOTAZ: Dobrý den, rádi bychom koupili nějaké sedmi až osmimístné auto pro naši rozvětvenou rodinu. Trochu máme strach z Multivanu, který se prý krade. Navíc je poměrně drahý. Proto se naše pozornost zaměřila na Mercedes Viano. Cenově bychom se chtěli vejít do 400 tis. Kč.

Děkujeme za váš čas, B. Haberle, Kladno


ODPOVĚĎ: int Viano (zvláště jeho prodloužená verze) je prostorné a pohodlné auto s komfortně nastaveným podvozkem. Výhodou jsou, stejně jako i u jiných vozů této kategorie, velké boční posuvné dveře, které maximálně usnadňují přístup do interiéru. Ceny druhé generace se pohybují od 250 tis. Kč do cca 600 tis. Kč. Takže hodnota bude hodně záviset na stáří, reálném technickém stavu a počtu najetých km.

Druhá generace přišla na trh v roce 2003 se dvěma turbodiesely 2.0 CDI (80 kW, později po roce 2006 měl 85 kW) a 2.2 CDI (110 kW), který je v inzerci rozšířen nejvíce. V roce 2006 pak začal být k mání i silnější 3.0 V6 (150 kW), který už měl filtr pevných částic. Tento motor koupíte pouze v kombinaci s automatickou převodovkou. V roce 2010 dostává viano velký facelift, který se týká i použité techniky. Zcela nové motory jsou: 2.0 CDI (100 kW) a 2.2 CDI (120 kW). Model v tomto roce dostal i novou převodovku a velkých změn dostál i pohon 4x4 s názvem 4Matic. Také výkon nejsilnějšího dieselového třílitru byl zvýšen na 165 kW.

zavazadelník Na které kousky si dát při nákupu pozor? Legendární jsou fatální poruchy pohonu 4Matic od začátku prodeje až do roku 2010. Důvodem byly vysoké teploty při rychlejší jízdě, která se ale samozřejmě od tohoto vozu očekává. Mezi ojetinami se ale 4Matic vyskytuje velmi zřídka, převládá zadní náhon. Majitelé také píší o vcelku časté poruchovosti nejsilnější motorizace (kterou navíc nekoupíte se čtyřkolkou), takže bych Vám v tomto případě doporučil spolehlivější dvoulitr či 2.2 CDI. Manuální i automatická převodovka by neměla zlobit, takže výběr je na Vás, v nabídce ojetin seženete obě varianty bez komplikací. Před koupí vozu do roku 2006 zkontrolujte stav koroze (tyto automobily ještě neměly pozinkovanou karoserii).

Za udávaných 400 tis. Kč bych doporučil pořídit motorizaci 2.2 CDI s nájezdem do 200 tis. km. Určitě si ale nechejte finanční rezervu pro případné další náklady po koupi."originální stav ojetin je lepší než tuning"
1/4
2/4
3/4
4/4


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist