Ministerstvo životního prostředí vyzkouší Octavii Green E Line

Vozový park nejvyšší státní instituce, která se v ČR zabývá životním prostředím, rozšířil bílý elektromobil ŠKODA Octavia Green E Line. Ministerstvo vůz využije v rámci běžné agendy pro služební jízdy v Praze a blízkém okolí.
AKTUALITY, 08.08.12 | 12:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
Ministerstvo přijalo nabídku a bude testovat zapůjčený elektromobil. Budeme jej využívat při dopravě mezi vládou, parlamentem a ministerstvem. Náš rezort sídlí ze všech ministerstev nejdále od zmíněných úřadů. Elektromobil určitě využijeme,“ říká ministr životního prostředí Tomáš Chalupa.
Ve službách státní správy bude tato Octavia sloužit jako služební automobil v běžném, každodenním provozu. Pro jízdy po Praze a jejím okolí nabízí elektrické kombi více než dostatečný akční rádius 150 km na jedno nabití, což odpovídá průměrnému využití automobilu v evropských městech.
„Těší nás, že se elektromobil ŠKODA Octavia Green E Line dostal do tak kompetentních rukou jako je Ministerstvo životního prostředí, které ho důkladně otestuje v každodenním provozu“ řekl během předání Petr Pečenka, ředitel ŠKODA AUTO Česká republika. Na českých silnicích se pohybuje testovací flotila celkem deseti elektromobilů ŠKODA Octavia Green E Line od března 2012.
Mezi účastníky zkušebního provozu patří nejen orgány státní správy, ale také univerzita, významné energetické společnosti či rodina jednoho ze zaměstnanců společnosti ŠKODA AUTO. Flotila elektromobilů doposud najela více než 70 000 km pouze na elektřinu a to především ve městě.
ŠKODA Octavia Green E Line vychází z modelu ŠKODA Octavia Combi. Elektromotor poskytuje výkon 85 kW. Z 0 na 100 km/h vůz akceleruje za dvanáct sekund, maximální rychlost činí 135 km/h. Elektrickou energii čerpá ŠKODA Octavia Green E Line z lithium-iontové baterie. Dobíjení si vyžádá zhruba dvě hodiny. Dojezd 150 kilometrů na jedno nabití odpovídá požadavkům většiny Evropanů, kteří dojíždějí denně do práce.

"na prvním místě je spokojený čtenář"
1/3
2/3
3/3


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist