Miroslav Hrabě: Šel jsem do sebe a už neriskuji

Herec Miroslav Hrabě (34) pendluje mezi Prahou, kde pracuje, a rodným Znojmem poměrně často, a tak se bez auta neobejde.
NAŠE TÉMA, 13.08.15 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.

Jaký jste řidič?
Řídím od svých 18 let a začínal jsem se škodovkou 105L, která měla sytič. Člověk když se naučí jezdit s tímto autem, tak už ho v životě nic nepřekvapí. Pak jsem jezdil favoritem 136 L. Řízení miluji. Jelikož jsem původem ze Znojma a pracuji v Praze, tak často pendluji mezi Moravou a Čechami. Hodně toho najedu, a tudíž je auto nezbytnou součástí mého života.

Čím jezdíte teď?
Nedávno jsem měl autonehodu, takže o svoje auto jsem přišel. Teď jezdím náhradním vozem – Volkswagenem New Beetlem, což je silné, ale atypické auto. Uvidíme, jak dlouho s ním vydržím jezdit, a pak si pořídím něco většího. Při mé výšce 192 cm potřebuji hodně místa a když chci někoho svézt, tak dozadu už se nikdo nedostane. Líbí se mi čtyřkolky - BMW X5 nebo jeep. Takové typy aut řídím rád.

Čí to byla chyba, když jste měl autonehodu?
Byla to nepozornost více lidí. Už jsem měl dříve nehodu i na motorce, takže jsem si to takzvaně vybral. Teď věřím, že budu jezdit bez nehod, jak se zpívá v jedné české písničce.

Máte papíry i na motorku?
Mám papíry na velkou motorku, na které jsem jezdil často. Měl jsem Hondu 900, ale při nehodě jsem o ni přišel a další si už nepořizoval. Kvůli své práci jsem šel do sebe a nechtěl už tolik riskovat. Nicméně teď mě kamarád zlákal, protože má možnost zapůjčení motorky Harley, tak jsme se spolu párkrát projeli a musím říct, že mě to dostalo. Je to zase jiný druh jízdy a velmi jsem si ji užíval.

Kam jste se autem podíval nejdále?
Jeden čas jsem jezdil hodně do Německa, ale nejdál jsem byl asi v Dubrovníku. Bylo to 1 400 km a už to bylo strašně daleko. Lepší je si tam zaletět. Řízení mám rád, ale tohle již bylo úmorné.

Jaký jste spolujezdec?
Hrozný. Nemůžu sedět na sedadle vedle řidiče. Jsem protivný, pořád do toho řidiči mluvím. Také, pokud se jede dálka a já neřídím, okamžitě usínám. Dostanu únavový syndrom. Kamarádi mě neradi berou na dovolenou, že je vůbec nepodporuji a spím.

Co vás na silnicích nejvíce rozčiluje?
Kdo jezdí v Praze, tak se naučí řešit každou dopravní situaci. Nevytáčí mě nic, jsem zvyklý na stres i na kolony.
Máte nějaké plány, kam byste se ještě autem rád podíval?
Byl jsem autem v Toskánsku a bylo to moc pěkné. Každý den jsem se autem podíval na jiné místo. Takový typ výletu je fajn. Určitě bych ale nechtěl autem vyjíždět někam daleko. Čechy jsou nádherné a Morava také. Raději objevuji kouty naší země.

Musel jste někdy volat asistenční službu?
Jednou jsem ji potřeboval, naštěstí kousek od domova. Byl tam totiž nehrazený dojezd asi 50 km. Praskly mi rozvody, což bylo nepříjemné. Přijeli celkem rychle a vše se vyřešilo.


Vizitka:
-Narodil se 6. května 1981 ve Znojmě.
-Vystudoval Gymnázium Dr. Karla Polesného a poté nastoupil jako elév do Městského divadla Cheb.
-Následovala studia herectví na pražské DAMU.
-Po ukončení studií nastoupil do stálého angažmá u Městských divadel pražských.
-Aktuálně hraje v Divadle Radka Brzobohatého v inscenacích Postavení mimo hru, Sodoma Gomora, Tančírna a A pak už tam nezbyl ani jeden (aneb Deset malých černoušků).
-Zahrál si v seriálech Světla pasáže, Pojišťovna štěstí a Gympl, v pohádkách Nejkrásnější hádanka a Princ a já 2.
-Účinkoval také v muzikálech Kapka medu pro Verunku v Divadle Hybernia nebo Mata Hari v Divadle Broadway.
-Moderoval světovou show Putování s dinosaury.
-Hraje také v improvizované two men show Krásný a krásnější.
-Jako Jan Lucemburský povede slavnostní průvod 11.-13. 9. na vinobraní ve Znojmě.
Foto: archiv herce a Znojmo1/4
2/4
3/4
4/4


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist