Mitsubishi a PSA budou spolupracovat na novém offroadu

AKTUALITY, 07.02.05 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.

V pátek byla podepsána dohoda o spolupráci Mitsubishi a koncernu PSA na výrobě nových modelů 4x4 třídy SUV. Jako jejich základ bude sloužit platforma konceptu Mitsubishi GS45X (viz foto). Trojice nových offroadů by se měla dostat na trh v roce 2007.

Mitsubishi - PSASmlouvu, která zajišťuje budoucí spolupráci Mitsubishi a PSA Peugeot Citroen na výrobě vozů s pohonem 4x4, podepsali v pátek prezidenti obou společností. Modely všech tří značek budou vznikat v japonských továrnách Mitsubishi. Se značkami Peugeot a Citroen by jich mělo sjet z pásu 30 000 ročně. Podle tiskové zprávy by nová SUV evropských značek měla mít každé specifický design. Vzhledem ke zkušenostem obou výrobců s originálním designem i s využíváním společných součástí se dá předpokládat, že si Peugeota se Citroenem opravdu nebudeme plést. Ostatně dobrým příkladem jsou dvojčata Peugeot 307 a Citroen C4. Pro PSA bude uvedení nových SUV zároveň premiérou ve stále populárnějším segmentu automobilového trhu.

Mitsubishi Outlander 
Mitsubishi Outlander
Mitsubishi má oproti Peugeotu a Citroenu s offroady bohaté zkušenosti, což potvrzují i úspěchy v Rallye Paříž - Dakar. Z poměrně bohaté nabídky offroadů nahradí nový model současný Outlander.

Peugeot bude používat benzínové motory Mitsubishi, zatímco dieslové motory HDI budou pocházet z koncernové produkce PSA. Je velice pravděpodobné, že vznětové pohonné jednotky PSA bude na oplátku používat ve svých vozech Mitsubishi.

nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist