Mitsubishi Colt – vhodná ojetina pro studenta?

Student Aleš by si rád koupil Mitsubishi Colt. Bude s benzínovým motorem nenáročný na opravy?
PORADNA, 23.09.14 | 00:00
hodnocení článku 3.0 b / 2x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Mitsubishi Colt

DOTAZ:Zdravím redakci TipCars, jsem student a hledám pro sebe nějaké menší spolehlivé auto, které se ale na každém parkovišti nevyskytuje v desítkách – jako například taková Škoda Fabia. Nedávno jsem si mohl vyzkoušet Mitsubishi Colt z roku 2004 a jsem rozhodnutý pro jeho koupi. Moc toho nenajezdím, proto bych rád benzínový motor. Japonská auta jsou vyhlášena svojí kvalitou a spolehlivostí – platí to i o coltu? Nemohu si dovolit poruchové auto.

S pozdravem Aleš I.


ODPOVĚĎ: Milý Aleši, Mitsubishi Colt bych označil za takovou „šedou myšku“ mezi malými auty. Pokud někdo vybírá vůz z této kategorie, často si na colt ani nevzpomene. Zbytečně tak ale přehlíží jedno z nejpovedenějších malých aut.

Mitsubishi Colt Interiér je sice sestaven z lacině vypadajících plastů, na jejich funkčnosti se to ale nijak nepodepsalo. Překvapí také posuvná zadní lavice, na které se poměrně pohodlně posadí i dva dospělí.

Ve spolehlivosti je Mitsubishi Colt skutečným vzorňákem, což je pro studenta s omezeným rozpočtem jistě dobrá zpráva. Žádné vážné závady ho netrápí, jedná se spíše o lehčí problémy typu ztuha jdoucího řazení, zaseknuté zadní posuvné lavice nebo nefunkčního tlačítka aretace ruční brzdy. Oprava všech těchto drobných závad se dá zvládnout i v domácích podmínkách a jsou finančně nenáročné.

Mitsubishi Colt 
Motor Coltu s výkonem 95 koní nezklame.
S volbou benzínového motoru nemohu nic jiného než souhlasit, k dispozici je tříválec o objemu 1.1 litru nebo čtyřválcová třináctistovka, kterou já osobně doporučuji. Třináctistovka nabídne nadprůměrných 70 kW a velmi dobře táhne jak v nízkých, tak ve vysokých otáčkách. Spotřebu lze udržet v rozmezí 6 až 7 litrů na 100 km. Mimo to stačí motoru pouze pravidelná výměna oleje a svíček, víc si nežádá a problémy s ním také nebývají. Co někomu může vadit, je trochu vyšší hlučnost v porovnání s konkurencí, od koupě coltu by Vás to ale určitě nemělo odradit.

Náhradní díly byste mimo spotřebních věcí prakticky neměl potřebovat. Dostupné jsou bez problému, je ale nutné počítat s jejich vyšší cenou. Přední brzdové destičky stojí 1.500 Kč, za kotouče zaplatíte 3.500 tisíce a jeden zadní tlumič pérování vyjde na 2.000 korun.

Jak už jsem psal na začátku článku, colt sedmé generace u nás není příliš rozšířeným. V inzerci TipCars je nyní necelých třicet exemplářů s benzínovým motorem. Na tachometru mají v průměru 110 tisíc kilometrů a cena nejlevnějších začíná pod hranicí 70 tisíc korun."originální stav ojetin je lepší než tuning"


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist