Modernizovaný Peugeot 508 RXH přichází na český trh

V rámci faceliftu vlajkové lodi značky Peugeot nyní přichází provedení RXH také jen s dieselovým motorem. Už to ale není čtyřkolka.
AKTUALITY, 04.11.14 | 12:00
hodnocení článku 5.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Peugeot 508

Allroadové provedení Peugeotu 508 s označením RXH přišlo na trh poprvé v roce 2012. Tento hybrid měl poháněná všechna 4 kola, avšak poněkud netradičně. Přední kola roztáčel klasický spalovací motor a o pohon zadních kol se staral elektromotor.
Nyní výrobce toto provedení „degradoval“ na obyčejnou předokolku, pod kapotu se nastěhoval dvoulitrový diesel BlueHDi s výkonem 180 koní a převodovkou EAT6. Nabízí se výhradně v nejvyšší úrovni výbavy Allure za cenu 993 000 Kč.

Modernizovaná 508 narostla do délky o 38 mm, z toho 16 mm u předního převisu a 22 mm u zadního převisu. Vůz dostal přepracovanou masku chladiče se zabudovaným logem automobilky. Přední světlomety, denní světla, směrovky i mlhovky jsou vybaveny technologií LED. Jiná je přední kapota i zadní nárazník, který je nyní oddělen od víka zavazadlového prostoru. Nový tvar získaly také zadní svítilny.

Změny se udály také v interiéru. Do palubní desky je zabudován sedmipalcový dotykový displej, prostřednictvím něhož se ovládá většina funkcí vozu. Ve výbavě modernizovaného Peugeotu 508 je například systém bezklíčového přístupu a startování, automatická elektrická parkovací brzda, adaptivní dálková světla, čtyřzónová automatická klimatizace, hi-fi zařízení JBL, systém sledování mrtvého úhlu a couvací kamera.

Pod kapotu se dostaly benzínové a naftové motory poslední generace. Premiéru si odbyde jednotka 1.6 THP 165 k S&S Euro 6, spojená s šestistupňovou manuální převodovkou nebo novou šestistupňovou automatickou převodovkou EAT 6. Všechny diesely používají technologii BlueHDi. K dispozici je také provedení HYbrid4, kombinující agregát 2.0 HDi o výkonu 163 k a elektromotor o výkonu 37 k pohánějící zadní kola. U něj bude možné zvolit jeden ze čtyř režimů jízdy (ZEV, 4×4, Sport a Auto). Podle výrobce spotřebuje toto provedení v kombinovaném režimu jen 3,3 l paliva na 100 km.

Přepracovaný Peugeot 508 se pro evropský trh vyrábí ve francouzském městě Rennes a pro čínský trh ve Wuhanu."na prvním místě je spokojený čtenář"
1/5
2/5
3/5
4/5
5/5


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist