Motor 1.8i 20V (VW Group)

PORADNA, 04.11.05 | 00:00
hodnocení článku 5.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
Dotaz

Dobrý den!
Chtěl bych vědět jaký je rozdíl mezi motorem 1,8 92kW ve Škodě Octavia a v VW Golf IV nebo Passat. Ve Vašich recenzích(a nejenom v nich),je motor v Octavii hodnocen jako dost špatný,v Audi a VW je hodnocen poměrně dobře. Měl bych zájem o koupi vozu VW Passat kombi s tímto motorem a proto Vás prosím
o Váš názor co se týče spolehlivosti, spotřeby a jízdních vlastostí vozu.

Děkuji...Odpověď

Velmi dobrý dotaz pozorného čtenáře, rád odpovím. Je to v podstatě ten samý motor. Tři sací ventily znamenají menší čerpací ztráty a tudíž dobré plnění ve vysokých otáčkách. Při nízkých však nemají plyny potřebnou setrvačnost. Dohnat to lze sacím potrubím s proměnnou délkou.

V octavii, golfu či A3 je tento motor montován příčně a přišel s kovovým sáním fixní činné délky. Skutečně odspodu takřka vůbec netáhl, bylo nutné jej hodně točit, a proto nehorázně žral, klidně 11 l/100 km. Koncem roku 1998 dostal i zde plastové sání. To již však měl zkaženou pověst a zájem o něj nebyl. Asi proto jsem takovou octavii na živo ještě neviděl, prý to jelo skutečně lépe. V roce 1999 byl nahrazen pružnějším, ale pravěkým 2,0 8V MPI (85 kW).

V Audi A4 a VW Passat byl montován podélně a co mi paměť stačí, vždy měl plastové sací potrubí s proměnnou délkou. Možná se mýlím. Pokud u kupovaného vozu uvidíte rozměrné černé plastové trubky zatočené dolů jakoby do sebe (právě tam se skrývá komora s klapkou proměnného časování) bez obav jej kupte. Mne jeden takový passat velmi přesvědčil. Žral mi 7,5 l/100 km (plynulá, ne však pomalá jízda) a dokonce i v nízkých otáčkách živě reagoval. Velmi příjemná pohonná jednotka.

I sami odborníci VW přiznávají, že podélně uložen měl vždy účinnější plnění, ať už jsou fyzikální důvody jakékoliv.

TIP: OJETINY: Škoda Octavia - Manažerský pocit pro pracující lid
TIP: OJETINY: Volkswagen Passat B5, B6 - Etalon s otazníkem
TIP: OJETINY: Volkswagen Golf IV - Čtvrtá generace opustila pozici etalonu

nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist