Mustang Convertible - nový kabriolet

AKTUALITY, 19.01.05 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Ford Mustang

Po loňském lednovém představení nového Fordu Mustang odhalila automobilka s modrým oválem ve znaku druhou karosářskou variantu legendárního modelu, tentokrát otevřený kabriolet.

Mustang ConvertibleStalo se tak začátkem ledna na Auto Show v Los Angeles, kde jsou díky klimatickým podmínkám ideální předpoklady úspěšného uvedení pro vozy se sklápěcí střechou. Nastupující generace nesmrtelného modelu ztělesňujícího americkou mužnost a sílu, vychází designově z Mustangů postavených v šedesátých letech minulého století. Ford tímto krokem pokračuje v retrostylu, který již s úspěchem použil u supersportu Ford GT nebo kabrioletu Ford Thunderbird.

TIP: Kompletní přehled novinek autoshow Detroit 2005!

Konstruktéři zvolili pro nový Mustang Convertible lehkou látkovou střechu, která se v případě potřeby skládá za zadní sedadla a ve složeném tvaru nijak nenarušuje elegantní tvary otevřené karoserie. Podle slov tvůrců nedojde u kabrioletu k výraznějšímu poklesu tuhosti karoserie, neboť byl nový mustang od počátku vyvíjen jako kupé i jako otevřený kabriolet. Překvapí ovšem použití zadní tuhé nápravy, která většinou na nerovném podkladu mírně odskakuje.

Mustang ConvertibleOd počátku prodeje bude Mustang Convertible dodáván ve dvou verzích, buď se šestiválcem o objemu 4,0 litru (210 koní) nebo jako GT s osmiválcem o objemu 4,6 litru (300 koní). Slabší varianta obsahuje v základu např. šestnáctipalcová litá kola, klimatizaci nebo rádio s CD přehrávačem, verze GT přidává kola sedmnáctipalcová, laděný výfuk s leštěnými koncovkami, mlhovky v přední masce nebo zadní spoiler na víku kufru.

K prvním zákazníkům vyjede otevřená verze mustangu letos na jaře a podle předchozích generací zaujímá kabriolet 25-30 procent z celkového prodeje tohoto modelu. Vyrábět se bude společně s variantou kupé ve společné továrně fordu a mazdy AutoAlliance International ve Flat Rocku v Michaganu.1/8
2/8
3/8
4/8
5/8
6/8
7/8
8/8


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist