Na českých silnicích jezdí nejvíc Fabií, předstihly Felicie

Nejrozšířenějším vozem na českých silnicích je Škoda Fabia s téměř čtyřmi sty registrovanými auty a průměrným věkem osmi let.
AKTUALITY, 06.08.12 | 12:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.

Během posledních 18 měsíců se tomuto modelu podařilo sesadit z první příčky žebříčku svého předchůdce Felicii, která se posunula na třetí místo, i druhou Octavii. Vyplývá to z údajů Sdružení automobilového průmyslu, které vycházejí z centrálního registru vozidel.

Mezi jinak dominující škodovky se v první pětce na čtvrté místo vklínil Renault Mégane s téměř 120 tisíci registracemi. Mezi pěti nejrozšířenějšími modely se stále drží v průměru více než dvacetiletý Favorit. Následuje na šesté příčce VW Golf a dále Ford Focus, Škoda 120, VW Passat a Opel Astra.

V průměru nejmladším mezi 30 nejoblíbenějšími modely je Škoda Superb se stářím 5,3 roku, naopak nejstarší je Škoda 100 s průměrným věkem přes 40 let.

Celkem za první pololetí vzrostl počet osobních aut v tuzemsku o 55 500 vozů na 4,64 milionu vozidel. Jejich průměrný věk se zvýšil na 13,9 roku.

Stará auta ze silnic nemizí, naopak se dovážejí tisíce ojetin starších patnácti let. Nejmladší vozy jezdí v Praze (průměrné stáří 13 let). Nejstarší pak křižují silnice na severu Čech, Moravy a Slezska. Více než 15leté jsou v průměru auta v okresech Děčín, Chomutov, Bruntál nebo Jeseník. Právě na Jesenicku je i nejméně aut v poměru k počtu obyvatel. Na jeden vůz zde připadá pouze 2,8 lidí, zatímco v Praze jde o 1,8 obyvatele na auto.Autor: iHNED


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist