Na vlastní oči: Mercedes-Benz třídy B

NOVÉ MODELY, 09.03.05 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Mercedes-Benz SL

Doba si žádá změnu a i ti největší individualisté se musí občas vrhnout do proudu konvence, který s sebou při pohledu z té lepší stránky nese vysoké zisky. Když se však něco podobného "chtělo" od Mercedesu v segmentu rodinných vozidel, přišel se nám do Ženevy představit se sériovou verzí svého toureru třídy B.

Mercedes Benz B 
MB třídy B vzbudil v Ženevě velký zájem novinářské veřejnosti. Atraktivní je nejen na pohled.
To, co předvedl, nebylo nikterak konvenční ani tuctové. Myšlenka a provedení se skloubili v jedno a výsledkem je vůz, kterým chce M-B splnit požadavky současného trhu a zároveň stanovit nový trend automobilového světa. Na jeho stánku v ženevském Palexpu jsme zkoumali, jakými zbraněmi bude prostřednictvím "Béčka" útočit na své nové zákazníky.

Mercedes Benz B 
Zavazadlový prostor vyniká svojí variabilností, stejně tak to platí i pro celý interiér
Prvním a nejdůležitějším cílem byl prostor. Toho se ve voze M-B třídy B nachází velmi mnoho a zásluhu na tom má tzv. sendvičová koncepce karosérie. Podle slov výrobce se díky ní uspořilo hodně místa při zástavbě motoru a převodovky. Ať je to po technické stránce jak chce, v interiéru je dostatek místa znát ve všech směrech. Přestože vůz vnějšími rozměry nikterak nepřekračuje hranice kompaktních vozů (délka činí 4270 mm), uvnitř si pasažér užije skoro stejně tolik místa, jako v některých větších sedanech a kombi. Na zadních sedadlech jsem se necítil vůbec stísněně a to nepatřím k osobám malého vrzůstu (185 cm). Díky dlouhému rozvoru, který činí 2778 milimetrů, skýtá vůz v oblastech kolen a mezi jednotlivými sedadly vzadu královskou porci prostoru.

Mercedes Benz B 
Příjemný a útulný interiér vozu je patrný již při prvním nahlédnutí.
Dnes tak nezbytná a žádaná vlastnost, kterou je univerzálnost vozu, se u "Béčka" také neminula účinkem. Prostor pro zavazadla má výškově nastavitelné dno, zadní lavice je sklopná s nesymetrickým dělením, můžete ji i kompletně vyjmout a navíc za příplatek bude možné vyjímat i přední sedadlo spolujezdce. Tím pádem se z rodinného toureru rázem stane praktický van. Tuto vlastnost jsem si cenil obzvláště, protože převoz rozměrných a hmotných nákladů (nábytek a další bytové zařízení) se u mě v poslední době objevuje na denním pořádku. V číslech to pro prostor znamená, že v závislosti na počtu sedadel uvnitř bude nákladová kapacita vozu kolísat v rozmezi 544 až 2245 litrů. Maximální nákladová délka při vyjmutém předním sedadle spolujezdce pak bude 2,95 metru.

Mercedes Benz B 
I zadní sedadla nabízejí dostatek prostoru a notnou dávku pohodlí. Navíc jsou vyjímatelná.
Při návštěvě interiéru mne zaujala jeho prosvětlenost, praktičnost a přitom velice elegantní provedení. Nelze se nepozastavit nad ojedinělou a pro Mercedes typickou kvalitou zpracování, robustností a přitom naprostou precizností vyhotovení interiéru. Zlí jazykové sice tvrdí, že tato u Mercedesu tolik ceněná vlastnost, tedy kvalita dílenského zpracování, jde v posledních letech dolů. Z vlastních zkušeností nedokážu dost dobře posoudit, ovšem s konkurenčními vozy si co do kvality nezadá. Už na stánku při prvním osahání bylo zřejmé, že jízda s tímto vozem bude pohodlná, plná luxusu a bezpečná. Jak tomu je vždy při premiéře, vůz obsahoval maximální úroveň prvků výbavy, sluneční střechu, elektricky ovládané všechno, na co si lze jen vzpomenout. Pravda, o cenách zatím nemáme žádné oficiální informace, ovšem s přihlédnutím k rodokmenu vozu je jasné, že se budeme pohybovat na horní hranici cen v tomto segmentu.

V salónech Mercedes-Benz tento vůz nalezneme od léta tohoto roku. Na závěr snad jen to, že se těšíme na první testovací kilometry za volantem M-B třídy B.1/28
2/28
3/28
4/28
5/28
6/28
7/28
8/28
9/28
10/28
11/28
12/28
13/28
14/28
15/28
16/28
17/28
18/28
19/28
20/28
21/28
22/28
23/28
24/28
25/28
26/28
27/28
28/28


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist