Nejprodávanější MPV - Češi si oblíbili roomster

Nejprodávanějším velkoprostorovým autem loňského roku je v Česku s velkým náskokem Škoda Roomster. Jinak si první desítku mezi sebe rozdělila německá a francouzská auta, jedno místo zabral model z Japonska.
AKTUALITY, 23.02.07 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Škoda Roomster

1. Škoda Roomster, 1731 kusů

RoomsterRodinná škodovka se podle očekávání vyšvihla do čela své kategorie, úspěchy však slaví i v zahraničí. Například Němci na originálně tvarovaného roomstera čekají až čtyři měsíce. Auto má vtipně řešený interiér s vyjímatelnými zadními sedadly a nízko umístěnou hranou zadních bočních oken, z nichž mají i děti výborný výhled. Podvozek je sestaven z fabie (přední náprava) a první octavie (zadní náprava). Roomster je v nabídce se třemi benzinovými motory (51 až 71 kW) a třemi diesely (51 - 77 kW).

TIP:Škoda Roomster po devíti letech končí
+ originální tvar karoserie, solidní zpracování, variabilita interiéru, jízdní vlastnosti
- vysoká cena dieselových motorů, totéž platí pro nejsilnější benzinovou verzi, relativně chudá základní výbava

2. Citroen Berlingo, 699 kusů

BerlingoSvou koncepcí se pětimístné berlingo řadí mezi dodávkové vozy přizpůsobené pro přepravu osob. Praktické jsou posuvné boční dveře, velký zavazadlový prostor (625 litrů) a možná až příliš vysoký strop (na výšku měří citro¨en 181 cm). Berlingo je v prodeji už jedenáctým rokem, technicky je shodné s vozem Peugeot Partner. V nabídce jsou dva benzinové motory (55 a 80 kW) a dva diesely (55 a 66 kW).

+ velký vnitřní prostor, cena
- omezený komfort, slabé odhlučnění interiéru

3. Citroen Xsara Picasso, 638 kusů

XsaraJeden z nejstarších minivanů s typickou vajíčkovitou karoserií je na trhu už osm let a stále slaví mimořádný úspěch, zejména kvůli neutuchajícím akčním slevám. I když automobilka už ukázala druhou generaci pětimístného picassa, původní model zůstává dále ve výrobě. V nabídce je se dvěma benzinovými motory (80 a 100 kW) a dvěma dieselovými (66 a 80 kW).

+ cena, trvanlivé motory HDI
- nepřehledná karosérie, výběhový model, který morálně rychle zestárne

4. Renault Kangoo, 478 kusů

KangooPodobně jako Citro¨en Berlingo čeká desetileté kangoo na svého nástupce. Také tento renault je civilním sourozencem užitkové verze, od toho se odvíjí poněkud skromnější poměry v uspořádání interiéru. Jako jediný z osobních renaultů nabízí kangoo boční posuvné dveře. V nabídce jsou benzinové i dieselové motory s výkonem od 55 do 70 kW.

+ cena, velký vnitřní prostor, možnost verze 4x4
- omezený komfort, aerodynamický hluk, citlivost na boční vítr

5. Volkswagen Transporter, 395 kusů

TransporterTransporter od Volkswagenu by skoro zasloužil označení malý autobus. Až devět cestujících si v něm najde své pohodlné místo a navzdory velkým rozměrům nabízí skvělé jízdní vlastnosti. Vedle užitkověji laděného transporteru jde na odbyt i luxusní verze Multivan, které se loni prodalo 134 kusů. Kromě osvědčených motorů TDI a dvoulitrového benzinového čtyřválce je v nabídce i zážehový šestiválec 3,2 s výkonem 173 kW.

+ jízdní vlastnosti, kvalitní zpracování, komfort
- vysoká cena, kvůli výšce (194,5 cm) možné potíže v podzemních garážích

6. Renault Scénic, 328 kusů

ScenicZakladatel kategorie minivanů je ve své druhé generaci nabízen ve dvou verzích. "Krátký" scénic je vždy pětimístný, zatímco delší model Grand Scénic může mít až sedm sedadel. V nabídce je se čtyřmi benzinovými a třemi dieselovými motory v rozmezí od 72 do 120 kW výkonu.+ dvě délky karoserie, komfortní odpružení, dobře odhlučněný interiér
- ztížená manipulace se sedadly, řízení bez zpětné odezvy

7. Ford Focus C-Max, 252 kusů

C-MaxMinivan na bázi fordu focus je na trhu čtvrtým rokem a navzdory nenápadnému designu si stále nachází poměrně početný okruh svých příznivců. C-Max je výhradně pětimístný, v nabídce jsou tři benzinové a tři naftové motory. Nejslabší má výkon 74, nejsilnější 107 kW.+ jízdní vlastnosti
- horší manipulace se sedadly

8. Opel Zafira, 250 kusů

ZafiraUž první zafira z roku 1999 nabídla nejpromyšlenější systém sklápění sedadel mezi minivany, druhá generace z roku 2005 systém jen vylepšila. Zafira je v nabídce s pěti nebo sedmi sedadly, přičemž třetí řada se důmyslně skrývá v kufru podlahy. Zákazníci mají na výběr celkem sedm motorů v pozoruhodném rozpětí výkonu od 77 do 176 kW.

+ skvěle obestavěný prostor, variabilita interiéru, jízdní vlastnosti, komfort
- vyšší cena, trochu nudný design

9. Mazda 5, 219 kusů

Mazda 5Nástupce populárního modelu Premacy přijíždí na český trh se sedmi sedadly (pouze verze N1 jich má pět), bohatou základní výbavou, ale i vyšší cenou. K úspěchu mazdy na českém trhu přispěly nové dieselové motory, které doplnily původně výhradně benzinovou nabídku. Na rozdíl od většiny nejprodávanějších minivanů má mazda boční posuvné dveře.

+ dobré jízdní vlastnosti, variabilita interiéru, snadná obsluha sedadel
- vyšší cena, lacině vyhlížející interiér

10. Mercedes třídy A, 212 kusů

MB AS délkou pouhých 384 centimetrů dokázal mercedes vykouzlit neuvěřitelně mnoho místa pro posádku (zvláště místo pro nohy na zadních sedadlech je v této třídě bezkonkurenční). Navíc za kufr s objemem 435 litrů by se nemuselo stydět ani auto střední třídy. Prostorový zázrak je v nabídce se tří- a pětidveřovou karoserií a sedmi motory s výkonem od 70 do 142 kW.

+ image značky, kvalita zpracování, jízdní vlastnosti, skvěle obestavěný prostor
- cena je nižší než u první generace "áčka", stále je ale dost vysokáAutor: TZS
1/10
2/10
3/10
4/10
5/10
6/10
7/10
8/10
9/10
10/10


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist