Největší dveře pro spolujezdce na vozíčku

Dotaz

Dobrý den,dotaz asi nebude příliš obvyklý: které pětidvéřové auto má největší přední dveře? Jde konkrétně o vzdálenost mezi sloupkem mezi předními a zadními dveřmi na jedné straně a panty těchto dveří na straně druhé. Spolujezdec je na vozíku, ale má dlouhé nohy, takže nástup do auta se odvíjí hlavně od toho, zda "projde" či nikoli. Nejlépe  se nasedalo zatím do Škody řady 105, teď u Favorita r.v. 1994  je to o něco horší, u Felicie je to téměř nemožné.Je mi jasné, že s delšími dveřmi lze počítat hlavně  u třídvéřových modelů, ale pokud by to šlo aspoň trochu,  raději bych pětidvéřový.
Předem děkuji
Zvolánková
PORADNA, 05.05.08 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Ford Fiesta, Fiat Punto

Odpověď

Ford FiestaDobrý den,

Pravdou je, že třídveřová provedení některých automobilů mají vždy větší prostor dveří než pětidvéřové, je to hlavně tím, že jedněmi dveřmi se musí složit na zadní sedadla i další cestující, který nastupuje přes odklopenou přední sedačku. Zatímco u pětidvéřové verze toto není třeba řešit, naopak se musí myslet na prostor zadních dveří. Nejlepším příkladem tohoto rozdílu je např. Fiat Punto, ve třídvéřové verzi se do něj opravdu nastupuje nejlépe, šířka dveří je úžasná, jen si musí majitel dát pozor při parkování, kdy zase potřebuje o něco větší mezeru.

Horší možnost nastoupení může být dána i tvarem palubní desky, která je pravděpodobně kamenem úrazu u Škody Felície.

Bohužel se stejným problémem se potýká i konkurence. Provedl jsem vlastní měření. Jako výchozí bod jsem bral střední šířku dveří, která se pohybuje u malých automobilů jako Peugeot 106, Toyota Yaris, okolo 100 cm. Nejširší dveře má Renault Megane s Citroenem Xsarou, které patří do střední třídy, problémem u těchto automobilů, které mají zdánlivě nejširší dveře, je přesah palubní desky, která činí od hrany dveří cca 30 cm. Kupodivu Ford Mondeo a Renault Laguna, které jsou z vyšší kategorie, mají šířku dveří 110 cm a přesah palubní desky stejný. Vítězem měření zůstává Ford Fiesta v pětidvéřové verzi, která sice šířkou dveří 97 cm vůbec na první pohled neohromí, ale palubní deska v místě spolujezdce je tvarována obráceně než u konkurence a tím na tomto místě vzniká největší prostor. Možná podobnými rozměry bude disponovat i Fiat Punto, ale ten jsem neměl při měření k dispozici.

Peugeot 10694,5 cmpřesah 5 cm vnitřní rozměr 89,5 cm
Toyota Yaris103 cmpřesah cca 25cmvnitřní rozměr 78cm
Ford Fiesta 97cmpřesah 0vnitřní rozměr 97cm
Škoda Fabia113cmpřesah cca 25cmvnitřní rozměr 89 cm

Souhrnem lze doporučit Ford Fiesta v pětidvéřovém provedená s motorem 1,25 Zetec, který by mohl být spolehlivým automobilem, snadno ovladatelným a vykazujícím dobré jízdní vlastnosti a celkovou spolehlivost. Samozřejmě chce to vyzkoušet na místě.1/4
2/4
3/4
4/4


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist