Nissan X-Trail 2014: z SUV je crossover

Nový Nissan X-Trail je vozem určeným především na kvalitní silnice. K dispozici bude jak verze s pohonem přední nápravy, tak čtyřkolka.
AKTUALITY, 26.11.13 | 12:00
hodnocení článku 4.3 b / 4x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Nissan X-Trail

Nový x-trail jde ve šlépějích qashqaie a používá platformu CMF (Common Module Family), která je společným projektem automobilek Renault a Nissan. K dispozici bude také systém pohonu všech kol All Mode 4x4i, který řídí elektronika. Do rychlosti 80 km/h se elektronika snaží předvídat a sílu od motoru posílá na zadní kola jakoby s předstihem. Ve vyšších rychlostech už se zadní náprava připojí až po prokluzu předních kol. Pomocí otočného ovladače na středové konzoli si také můžete vybrat režim Lock nebo pohon pouze předních kol.

TIP: Nový Nissan X-Trail v Česku od 643.900 Kč

X-trail je nyní také nabitý novými technologiemi, za zmínku stojí například systém Active Ride Control, který monitoruje povrch vozovky a podle zachycených nerovností mění charakteristiku tlumičů. Novinkou je také systém motorové brzdy Active Engine Brake, jenž má pomoci zkrátit brzdnou dráhu. Všechny důležité systémy vozu se ovládají přes multimediální systém NissanConnect s navigací Google skrze sedmipalcový dotykový displej.

Bližší informace o použité technice však výrobce neuvolnil. Vůz má ale na evropské trhy včetně našeho přijít až v polovině příštího roku a do té doby se vše podstatné dozvíme. Jasné ale je, že nový x-trail má nahradit qashqai+2, tudíž se bude nabízet jak v pětimístném, tak v sedmimístném uspořádání interiéru."na prvním místě je spokojený čtenář"
1/4
2/4
3/4
4/4


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist