Nová fabia je pětihvězdičková

V nárazových testech organizace Euro NCAP získala novinka z Mladé Boleslavi maximální počet hvězdiček.
AKTUALITY, 05.11.14 | 13:00
hodnocení článku 3.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Škoda Fabia

Nezávislé testy Euro NCAP ukázaly, že nová Škoda Fabia je na tom z hlediska ochrany posádky při nárazu velmi dobře. Hodnocení je založeno na výsledcích testů v oblastech ochrany dospělých cestujících a dětí, ochrany chodců a podpůrných bezpečnostních systémů.

Při hodnocení bezpečnosti dětí dosáhla nová fabia maximálního počtu bodů za ochranu dětí ve věku 18 měsíců a velmi dobré hodnocení dostala i za ochranu tříletých dětí. O bezpečí posádky se stará řada systémů, například volitelný Front Assistant s funkcí nouzové brzdy. Ten pomocí radaru permanentně sleduje odstup od vozů jedoucích vpředu a zasáhne, pokud jej vyhodnotí jako nedostatečný. Systém pracuje ve čtyřech stupních intenzity od varování až po plné brzdění. Poprvé se v modelu fabia objevila také multikolizní brzda, která je součástí sériově dodávaného elektronického stabilizujícího systému ESC.

TIP: Škoda Fabia jde do prodeje

Multikolizní brzda snižuje po kolizi riziko dalšího nárazu. Driver Activity Assistant má varovat před hrozící únavou řidiče. Dalšími bezpečnostními, resp. asistenčními systémy na palubě jsou například Speedlimiter (omezovač rychlosti), asistent pro rozjezd do kopce Hill Hold Control a kontrola tlaku vzduchu v pneumatikách.

Euro NCAP (European New Car Assessment Programme) je nezávislé konsorcium evropských ministerstev dopravy, automobilových klubů, pojišťoven a organizací na ochranu spotřebitelů. Euro NCAP provádí bezpečnostní testy nových typů automobilů a hodnotí jejich bezpečnost."na prvním místě je spokojený čtenář"


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist