Nová Honda Civic Type R: poprvé s turbem

Ostrá verze civicu se u evropských prodejců objeví příští rok. O jeho výrobu se postará závod Hondy v britském Swindonu.
AKTUALITY, 30.09.14 | 12:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Honda Civic

Nový Civic Type R bude mít pod kapotou benzínový dvoulitr i-VTEC z řady Earth Dreams Technology. Inženýři z něj dostali přes 280 koní výkonu, což z něj dělá prozatím nejsilnější jednotku, jaká se prozatím do ostrého civicu dostala.

Zatímco jeho předchůdci měli atmosférické motory, novinka poprvé využívá turbodmychadlo, které má motoru pomoci zejména v nízkých otáčkách. V horní části otáčkového spektra zase přichází ke slovu technologie proměnného časování ventilů i-VTEC. Agregát splňuje emisní předpisy Euro 6, spolupracuje se šestistupňovou manuální převodovkou.

S novým modelem Civic Type R bude mít premiéru také nové tlačítko Honda „+R“. Stisknutím tohoto tlačítka, které se nachází vedle volantu, se upraví odezva motoru a charakteristika točivého momentu, přenastaví se účinek posilovače řízení a prostřednictvím adaptivních tlumičů dojde k přitvrzení podvozku.

Novinkou je systém „steer axis“ pro efektivní přenos vysokého výkonu na silnici. Zavěšení přední nápravy dostalo dva podpůrné „rejdové čepy“, čímž se má minimalizovat tzv. „tahání do řízení“ při prudké akceleraci.

Spolu s ostatními vozy bude Honda Civic Type R vystavena v expozici automobilky na letošním pařížském autosalonu."na prvním místě je spokojený čtenář"
1/9
2/9
3/9
4/9
5/9
6/9
7/9
8/9
9/9


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist