Nová Octavia RS se představí v Goodwoodu

11. až 14. července se představí na Festivalu rychlosti v Goodwoodu ve světové premiéře nový vůz ŠKODA Octavia RS.
NOVÉ MODELY, 28.03.13 | 12:00
hodnocení článku 3.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Škoda Octavia

Nová Octavia RS je delší, širší a lehčí než její předchůdkyně a je nejrychlejší octavií, která byla dosud vyrobena. „Festival rychlosti v Goodwoodu se svými závodními speciály a návštěvníky, nadšenými pro automobilový a motocyklový sport, je ideálním místem světové premiéry modelu Octavia RS,“ říká prof. Winfried Vahland ze společnosti ŠKODA AUTO.

V jihoanglickém Goodwoodu bude Octavia RS představena veřejnosti v rámci „Festivalu of Speed Moving Motorshow“, který se koná od čtvrtka 11. července 2013. Octavia RS bude umístěna na pavilonu značky, kromě toho se vůz zúčastní i závodu do vrchu.

Goodwood Festival of Speed je motoristická akce, která se od roku 1993 každoročně koná v areálu Goodwood House v Goodwoodu u Chichesteru v hrabství West Sussex v Anglii . Pořadatelem je sportovní nadšenec Charles Gordon-Lennox , hrabě z March a Kinrary. Je to největší akce svého druhu na světě, která každoročně přivítá až 200 000 fanoušků.

SUV od Seatu v Kvasinách?

Podle časopisu Ekonom by Škoda Auto mohla vyrábět další model španělské značky Seat. Šlo by o sesterský typ chystaného SUV, které bude větší než Yeti. O výrobu větší "terénní" škodovky usiluje závod v Kvasinách na Rychnovsku, který se má kvůli této produkci rozšířit a modernizovat. Škoda již dnes vyrábí na jedné lince v Mladé Boleslavi automobily Škoda Rapid a Seat Toledo. Obdobně se mají montovat i dvě sesterská SUV. Podle zdrojů ze Škody však definitivní rozhodnutí ještě nepadlo. O umístění výroby vzájemně soutěží jednotlivé závody celého koncernu. Mimo území Česka se naopak asi budou vyrábět chystané lehké užitkové vozy značky Škoda. V tomto případě se předpokládá, že budou odvozené od modelů VW Caddy a VW Transporter a budou se montovat pravděpodobně v polské Poznani."na prvním místě je spokojený čtenář"
1/1


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist