Nová Škoda Fabia jde do výroby

V hlavním výrobním závodě společnosti ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi dnes z linky sjela první fabia nové generace.
AKTUALITY, 29.08.14 | 12:00
hodnocení článku 1.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Škoda Fabia

Prvním exemplářem byl vůz v odstínu „Race Blue“. K zákazníkům by nová generace měla zamířit od listopadu tohoto roku.
Nová fabia stojí na podvozkové platformě PQ26, což není nic jiného než modernizovaná předchozí verze PQ24. Ta přinesla poměrně zásadní rozšíření vozu o 72 mm, a naopak snížení vozu o 31 mm na celkových 1 467.

Na délku novinka měří necelé 4 metry (3 992 mm) a rozvor náprav činí 2 470 mm. Kombík má s ohledem na větší zavazadlový prostor delší zadní převis. Zavazadlový prostor u hatchbacku narostl o 15 litrů na 330. Třetí fabia se také v nejlehčím provedení vejde do hmotnosti jedné tuny, startuje na hmotnosti 980 kg.

TIP: Nová fabia startuje s tříválcem na 239.900 Kč

Pod kapotou lze očekávat paletu motorů shodnou s faceliftovaným Volkswagenem Polo, v době příchodu na trh se počítá se sedmi pohonnými jednotkami. Jedná se o tříválce 1.0 MPI s nepřímým vstřikováním paliva ve výkonových variantách 44 a 55 kW, potvrzen je agregát 1.2 TSI ve verzi s výkonem 66 a 81 kW a nebudou chybět tři naftové motory. Zájemci o ně mohou zvolit jednu ze tří výkonových variant nového tříválce 1.4 TDI s blokem motoru z hliníkové slitiny. K dispozici budou výkony od 55 kW do 77 kW. Všechny motory jsou vybaveny systémem Stop/Start a rekuperací energie při brzdění.

Nová Fabia GreenLine s motorizací 1.4 TDI/55 kW přijde koncem příštího roku. Kombinace systému Start/Stop, rekuperace brzdné energie, pneumatik se sníženým valivým odporem a dalších úprav má zajistit spotřebu jen 3,1 l/100 km a emise 82 g CO2 na ujetý kilometr.

Rychlostní stupně se budou řadit prostřednictvím manuálních pěti a šestistupňových převodovek, vybrané verze dostanou i sedmistupňový dvouspojkový automat DSG.

Světová premiéra novou fabii čeká na letošním podzimním autosalonu v Paříži."na prvním místě je spokojený čtenář"


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist