Nová Škoda Joyster - první skica!

Domácí Škoda představí na nadcházejícím autosalonu v Paříži novou studii třídvéřového sportovního modelu nazvanou Joyster. Celý koncept je stvořen v duchu simply-clever.
AKTUALITY, 19.09.06 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Škoda

Škoda JoysterLetošní pařížský autosalon pomalu ale jistě klepe na dveře. Máte-li v plánu ho letos navštívit, jistě Vaší pozornosti neujde nový koncept menšího sportovního vozu mladoboleslavské Škodovky nazvaný Joyster. Vyrábět by se měl zejména jako jednoduchý třídvéřový hatchback se sportovními prvky. V budoucnu může Joyster stát po boku Audi A3 nebo Seatu Leon. Z prvního uvolněného návrhu je patrná klasická žebrovitá maska a černé provedení áčkového i béčkového sloupku použité již v Roomsteru. Vůz tímto řešením získává zajímavý odlehčený vzhled a vzbuzuje dojem absence sloupků. Netradičně je řešen i poslední "C" sloupek zakončený sloupcovými světly. Sportovní kabát doplňují mohutná zpětná zrcátka s integrovanými směrovkami na dlouhé noze upevněné netradičně do předního blatníku. Celý sportovní design doplňují pětipaprsková hliníková kola spolu s nafouklými lemy blatníků a vytaženými prahy do stran.

Interiér by měl poskytovat dostatek prostoru, zábavu a nejmodernější technologie.

Automobilka tradičně o novém sportovním hatchbacku více než se uvádí v tiskové zprávě neprozradila. Není ani jasné, zda vystavený koncept je funkční. Proto můžeme pouze spekulovat, že si tímto počinem v podobě konceptu Joyster chce otestovat názory veřejnosti na nově pojatý design a v budoucnu se některé prvky objeví na tradičních modelech. Nemůžeme však vyloučit ani zbrusu nové sportovní kupé, i když tato varianta je proti koncernové politice VW, kde zejména Audi a Seat mají určenu sportovní úlohu.

TIP: Škoda Yeti bude auto na hraní

Závěrem uvádíme celou tiskovou zprávu automobilky Škoda, která je však velmi stručná a nedočkavcům nezbývá nic jiného než vydržet do otevření bran pařížského autosalonu.

Nejnovější studie Joyster je realizovanou představou nových forem a funkcí kompaktního automobilu pro budoucí zákazníky značky Škoda, která ukazuje další vývoj známých designérských prvků vozů Škoda. Joyster je třídveřový automobil s kompaktními vnějšími rozměry, ale uvnitř přitom překvapivě prostorný. Jedná se o novou kombinaci moderní konstrukce karoserie a bohaté nabídky komunikační techniky i komfortních prvků výbavy.

Studie sleduje především dlouhodobý cíl nabízet jednoduchá, ale zároveň chytrá řešení, která se, stejně jako motto firmy Škoda Auto „Simply Clever“, stala všeobecně uznávaným termínem pro sympatické a promyšlené funkční detaily konstrukce vozů Škoda.Autor: Petr Šikl
"výkonu není nikdy dost..."
1/6
2/6
3/6
4/6
5/6
6/6


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist