Nové Mitsubishi Outlander se představí v Paříži

Mitsubishi představí ve světové premiéře během nadcházejícího autosalonu v Paříži nový Mitsubishi Outlander s plug-in hybridní technologií PHEV. Nový Outlander PHEV využívá vlastní plug-in hybridní technologii pohonu odvozenou od elektromobilů z dílny Mitsubishi Motors.
AKTUALITY, 26.09.12 | 12:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Mitsubishi Outlander

Nový Mitsubishi Outlander PHEV vychází z nového Outlanderu 3. generace, který byl v červenci tohoto roku uveden nejprve na trhu v Rusku a následně bude v průběhu září postupně uváděn i na ostatní trhy včetně Slovenska. Outlander PHEV využívá vlastní plug-in hybridní technologii vyvinutou společností MMC a odvozenou od vozidel na 100% elektrický pohon jako např. model i-MiEV. Mitsubishi Outlander PHEV je prvním plug-in hybridním SUV modelem na světě.

Plug-in hybridní technologie pohonu nového Outlanderu PHEV zaměřeného na zákazníky segmentu středně velkých vozidel, kteří od vozidla očekávají delší dojezd, spojuje technologie elektromobilů vyvinuté automobilkou s technologiemi motorů s vnitřním spalováním jako např. systém variabilního časování ventilů MIVEC z dílny Mitsubishi. Díky využití elektrické energie uložené v baterii pohonu s možností jejího dobíjení v pohodlí domova či na rychlonabíječ stanici nebo dobíjením baterie během brzdění (rekuperační brzdění), dodává plug-in hybridní systém novému Outlander PHEV výkonnost vozidla s motorem s vnitřním spalováním, přičemž ujede cca 60km na litr paliva, což je mnohem delší vzdálenost než u vozidel s klasickým motorem s vnitřním spalováním. Navíc dosahuje dojezd více než 880 km, což je srovnatelné s konvenčními pohonnými agregáty.

Outlander nabízí automatický výběr ze tří režimů jízdy:

V závislosti na podmínkách jízdy a zbývající energie v baterii si plug-in hybridní pohon PHEV automaticky zvolí optimální režim jízdy (viz níže) tak, aby byla zajištěna co nejnižší spotřeba.

a) Elektrický režim jízdy
Elektrický režim jízdy je režim na 100% elektrický pohon, během kterého je vozidlo poháněné předním a zadním elektromotorem tj. využívá se čistě elektrická energie z pohonné baterie. Při tomto režimu jízdy nedochází k žádné spotřebě paliva ani k emisím CO2.

b) Sériový hybridní režim jízdy
V sériovém hybridním režimu jízdy funguje zážehový motor jako generátor dodávající elektrickou energii elektromotorem. Systém přepne do tohoto režimu jízdy, když zbývající energie v baterii klesne pod stanovenou úroveň a když je třeba dosáhnout vyšší výkon vozidla jako např. při akceleraci během předjíždění či při jízdě do prudkého svahu.

c) Paralelní hybridní režim jízdy
V paralelním hybridním režimu jízdy zajišťuje většinu hybné síly zážehový agregát, kterému asistují elektromotory podle aktuální potřeby. Systém přepne do tohoto režimu v během jízdy při vyšší rychlosti, když zážehový motor pracuje na maximální výkon.

Nový Mitsubishi Outlander PHEV využívá systém pohonu všech kol 4WD s twin motorem, který zahrnuje dva nezávislé motory, jeden umístěný na přední a druhý na zadní nápravě. Twin motor 4WD přináší kromě snížení ztrát z tření i zlepšené reakce a citlivější ovládání než u běžných mechanických systémech. Toto dosahuje bez kardanového hřídele, či jiných mechanických komponentů, které jsou obvyklé u konvenčních mechanických systémů. Twin Motor 4WD je integrován do již ověřeného systému kontroly vozidla S-AWC (Super All Wheel Control) od Mitsubishi Motors tak, aby byla dosažena vysoká úroveň stability, výkonu v terénu a vozidlo reagovalo tak, jak to od něj řidič očekává.
Navíc dosahuje přední i zadní elektromotor maximální točivý moment okamžitě (typické pro elektromobily), vozidlo tak dosáhne zrychlení srovnatelné se zrychlením vozidel s výkonným motorem s vnitřním spalováním."na prvním místě je spokojený čtenář"
1/3
2/3
3/3


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist