Nové RS je zatím nejrychlejší Octavií

Nová ŠKODA Octavia RS oslaví svou světovou premiéru 10. července na Festivalu rychlosti v Goodwoodu. Prodej modelu bude v České republice zahájen 12. července.
NOVÉ MODELY, 05.06.13 | 12:00
hodnocení článku 5.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Škoda Octavia

Pod kapotou pracuje buď dvoulitrový benzínový motor o výkonu 162 kW (220 k) nebo dvoulitrový vznětový motor o výkonu 135 kW (184 k). Benzínový motor 2.0 TSI ve spojení s ručně řazenou šestistupňovou převodovkou umožňuje vozu Octavia RS zrychlení z 0 na 100 km/h za 6,8 s. Maximální rychlost činí 248 km/h a je tak o 6 km/h vyšší, než tomu bylo u druhé generace vozu Octavia RS. S novým vznětovým motorem 2.0 TDI Octavia RS akceleruje z 0 na 100 km/h za 8,1 s, maximální rychlost této motorizace je 232 km/h (s ručně řazenou šestistupňovou převodovkou). Systém start-stop a rekuperace brzdné energie jsou součástí sériové výbavy. Volitelně je pro oba motory k dispozici buď ručně řazená převodovka, nebo dvouspojková převodovka DSG, obě šestistupňové.

Nová Octavia RS je sériově vybavena sportovním podvozkem. K tomu byla karoserie oproti standardnímu provedení snížena o 12 mm (Octavia Combi RS: 13 mm). Zadní kola využívají nově vyvinutou víceprvkovou nápravu. Přední náprava je typu MacPherson s trojúhelníkovitými spodními rameny. Součástí sériové výbavy je také elektronická uzávěrka diferenciálu XDS, integrovaná do elektronického stabilizačního programu ESC. Tato funkce zlepšuje trakci kol a snižuje sklon k nedotáčivosti při rychlých průjezdech zatáčkou. Lepší ovladatelnost a vyšší agilitu umožňuje také nové elektromechanické řízení s variabilním převodem. Tato technologie vyžaduje od řidiče menší úhel natočení volantu pro dosažení požadovaného poloměru zatáčky.

Čelní pohled se vyznačuje kombinací charakteristické masky chladiče s plaketou RS, otvory pro vstup vzduchu se strukturou včelích pláství, novým předním spojlerem, mlhovými světlomety v designu RS a novými, sériově montovanými bi-xenonovými světlomety s integrovanými diodami pro denní svícení.
Boční pohled se v porovnání se standardním modelem Octavia vyznačuje sníženou karoserií. K tomu přispívá i skutečnost, že v porovnání s druhou generací modelu Octavia RS vůz podstatně narostl do délky (+88 mm, kombi +86 mm) a do šířky (+45 mm). Současně vzrostl také rozvor o 102 mm. Klasické třmeny kotoučových brzd jsou červeně lakované.

Designéři navrhli čtyři nové vzory kol ve velikostech 17, 18 a 19 palců. Sériově jezdí nová Octavia RS na stříbrných sedmnáctipalcových hliníkových kolech ‚Dorado’ s pneumatikami rozměru 225/45. Volitelně se dodávají dva typy osmnáctipalcových hliníkových kol v designech ‚Gemini’ a ‚Pictoris’ (vždy pro pneumatiky 225/40). U typu ‚Gemini’ je možno volit ze dvou barevných variant: stříbrné a antracitové. Pro toho, kdo ocení extrémně sportovní disky, tu jsou devatenáctipalcová kola z lehkých slitin ‚Xtrem’ v černé barvě.

Zádi ve spodní části dominuje černý difuzor a nad ním umístěný široký pás odrazky. Tyto prvky jsou nezaměnitelným identifikačním znakem nové Octavia RS, stejně jako obě široké, lichoběžníkové chromované koncovky výfuku. Vedle toho jsou na zádi i zadní svítilny v typickém tvaru písmene C, které jsou nyní sériově vybaveny technologií LED. Nechybí ani spojler: u vozu Octavia RS na pátých dveřích, v provedení kombi je řešen jako spojler na konci střechy.

Interiér je vyveden ve sportovní černé. Novinkou je decentní osvětlení ovládacích páček, integrované ve výplních předních dveří. Pro řidiče a spolujezdce jsou k dispozici nově vyvinutá sedadla v designu RS. Součástí sériové výbavy je sportovní tříramenný volant, potažený perforovanou kůží. Kůží je potažena také hlavice řadicí páky a madlo ruční brzdy. Prahové lišty a kryty pedálů jsou z nerezové oceli. Sdružený přístrojový panel s barevným Maxi DOT–displejem má svůj vlastní design RS. Volant, hlavice řadicí páky, prahové lišty, sedačky a koberečky mají emblém RS.

Nejlepších hodnot dosahuje nabídka prostoru. Automobilka se chlubí, že žádný jiný kompaktní sportovní vůz nenabízí delší interiér (1 782 mm), více místa pro nohy (73 mm) a více místa nad zadním sedadlem (980 mm). Objem zavazadelníku vzrostl o pět litrů na celkem 590 litrů, u verze Octavia Combi RS činí dokonce 610 litrů."na prvním místě je spokojený čtenář"
1/5
2/5
3/5
4/5
5/5


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist