Nový Ford Ka obrazem

Nejmenší model automobilky Ford vydržel na trhu těžko uvěřitelných 12 let. Na pařížškém autosalonu byla k vidění druhá generace tohoto oblíbeného modelu, který je bratříčkem Fiatu 500.
NOVÉ MODELY, 14.10.08 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Ford Ka

Renault Megané - autosalonAutomobilka s modrým oválem ve znaku připravila pro pařížský autosalon premiéru svého nejmenšího modelu nazvaném jednoduše "Ka" se kterým slavila nejeden úspěch po celém světě. Ford při vývoji nové generace spolupracoval s Fiatem. Výsledkem je úspěšný Fiat 500 v retro podání a moderně pojatý Ford Ka. Za základ oběma posloužila přepracovaná podvozková platforma Fiatu Panda. Na vývoj padlo přes 210 milionů EUR a výroba se bude odehrávat v polské továrně v Tychy.

Ford Ka - autosalon - prid Karoserie je vyvedena v současném stylu Fordem nazývaném "Kinetic" Design" a celkově působí hravě, moderně a překvapivě hodnotně.
Ford Ka - autosalon - int Interiér působí originálně. Ford využil různé materiály a barevné kombinace, které v konečném podání ladí. Oproti Fiatu 500 v interiéru nenaleznete žádný retro prvek.
Ford Ka - autosalon - stred panel Podařenému interiéru mohou uškodit příliš malá tlačítka, kterými se například ovládá audiosoustava. Nechybí však vychytávky typu USB vstupu, Bluetooth nebo multifunkční volant.
Ford Ka - autosalon - kufr Zavazadlový prostor pojme více nákladu než v minulé generaci.
Ford Ka - autosalon - tank Pod kapotou "káčka" se má až později objevit zážehový čtyřválec Duratec o objemu 1,2 litru s výkonem 69 koní. Nejdříve bude v nabídce čtrnáctistovka. Chybět by neměla ani vznětová třináctistovka Duratorq TDCi o výkonu 75 koní. Pro ostrou verzi (ST) modelu Ka se do budoucna počítá s přeplňovanou čtrnáctistovkou.
Ford Ka - autosalon - detail karoserie Zajímavostí zajisté bude, že "káčko" si zahraje po boku Jamese Bonda v dílu pojmenovaném Quantum of Solace.Autor: Petr Šikl
"výkonu není nikdy dost..."
1/12
2/12
3/12
4/12
5/12
6/12
7/12
8/12
9/12
10/12
11/12
12/12


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist