Nový Jaguar XK bude už za rok

NOVÉ MODELY, 26.01.05 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Jaguar XK8

V Detroitu se britská značka Jaguar pochlubila konceptem ALC (Advanced Lightweight Coupé), který je podle časopisu Autocar z 80% shodný s novým sportovním modelem XK. Vyznavači sportovní jízdy a britského designu se ho dočkají příští rok v lednu.

Jaguar XKVe srovnání s představeným konceptem bude sériový model odlišný pouze v detailech. Design nového XK očividně navazuje na tradice značky, ale ve srovnání se současným modelem je o poznání svalnatější. Toho je dosaženo hlavně širší a delší stavbou při zachování téměř stejné výšky. I když celková délka nového modelu se zvětší ze současných 4,76 m jen o pár milimetrů, významně (o 162 mm) se prodlouží rozvor až na 2 750 mm. Kola tedy budou posunuta dále do rohů a navíc budou mít i větší rozchod (rovných 1 900 mm oproti dnešním 1830 mm). Stejný podvozek by se měl časem objevit i u jiných modelů značky. Trend zvětšování spolu s agresivnějším designem by se po novém XK měly projevit u nového Jaguaru S-Type, který se objeví v roce 2007.

Jaguar XKInteriér nového XK bude možná konzervativní příznivce Jaguaru šokovat svým moderním pojetím. Například ovládání automatické převodovky bude nejspíš umístěno pod volantem, podobně jako je tomu třeba u vozu Aston Martin DB9. Všichni bez rozdílu vkusu ale ocení větší prostor pro posádku.

O dostatek síly se budou starat dva motory V8 4,2 litru, které se používají už dnes. První, nepřeplňovaný, má výkon 295 koní a druhý bude maximálního výkonu 392 koní dosahovat s podporou turbodmychadla. Oba motory budou spojeny s automatickou šestistupňovou převodovkou.1/8
2/8
3/8
4/8
5/8
6/8
7/8
8/8


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist