Nový Volkswagen Golf R Variant: 300 koní umí stovku za 5,1 sekundy

Nová verze rychlého golfu v praktičtější variantě má pohon všech kol s šestistupňovým dvouspojkovým automatem.
hodnocení článku 2.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Volkswagen Golf

Nový Golf R Variant je stejně jako dvoudveřová a čtyřdveřová verze hatchback poháněna modernizovaným čtyřválcovým motorem řady EA888 o objemu dva litry. Naladěn je na maximální výkon 221 kW/300 k při 5 500 až 6 200 min-1, točivý moment vrcholí hodnotou 380 Nm. Tato síla putuje prostřednictvím sériově dodávané šestistupňové dvouspojkové převodovky DSG na všechna čtyři kola díky systému 4MOTION. Vůz se dokáže rozjet na maximální rychlost 250 km/h a v kombinovaném provozu si má vystačit se sedmi litry paliva na 100 km. Oproti standardnímu provedení má verze R sportovní podvozek snížený o 20 mm, progresivní řízení a v případě potřeby je možné zcela deaktivovat stabilizační systém.

Při pohledu zpředu je Golf R Variant rozpoznatelný podle nárazníku s velkými otvory pro přívod vzduchu, mřížky masky chladiče s logem „R“ a bi-xenonových světlometů s integrovanými světly pro denní svícení s diodami LED. Zadní část také dostala nový nárazník, leskle černý difuzor a čtyři chromované koncovky výfuku. Volkswagen Golf R Variant stojí na 18“ kolech z lehké slitiny s pneumatikami rozměru 225/40, za nimiž lze spatřit černě lakované brzdové třmeny.

Mezi prvky výbavy na přání patří mimo jiné adaptivní regulace podvozku DCC včetně voliče jízdních režimů s módem Race, případně devatenáctipalcová kola. Na český trh se první kusy dostanou na přelomu dubna a května letošního roku."na prvním místě je spokojený čtenář"
1/72/73/74/75/76/77/7


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - mobilní verze

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist