Nový VW Golf je tu. Nabídne více prostoru i elegance.

Volkswagen Golf přináší v sedmé generaci líbivější design, více prostoru a zároveň nižší hmotnost a spotřebu paliva. Nejúspornější verze se chlubí spotřebou 3,2l.
NOVÉ MODELY, 05.09.12 | 13:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Volkswagen Golf

Volkswagen představil v Berlíně dlouho očekávanou sedmou generaci klíčového modelu nižší střední třídy. Nový Golf oproti předchůdci vyjíždí na modulární platformě MQB, která umožňuje variabilní přizpůsobení jednotlivých modelů koncernu. Sedmá generace i díky těmto změnám nabídne větší vnitřní prostor (více prostoru pro nohy vzadu a o 30 litrů větší objem zavazadlového prostoru). V celkovém součtu je nový Golf o 56 cm delší a nabídne o rovných 59 cm větší rozvor.

Pod kapotou novinky se objeví výhradně přeplňované motory TSI o výkonech 63 až 110 kW a v případě vznětové varianty osvědčené turbodiesely TDI s výkonovou škálou v rozmezí 66 až 140 kW v případě vrcholné verze. Základní zážehový model se podle výrobce pochlubí papírovou spotřebou 4,9 l/100 km a nejdostupnější turbodiesel se na 100 km spokojí s 3,8 litry nafty. Ani v sedmé generaci nebude chybět Golf ve verzi BlueMotion, která nabídne spotřebu nafty pouhých 3,2 litru na 100 kilometrů a emise na úrovni 85 g CO2/km.

"Přestože je nový Golf bezpečnější, komfortnější a prostornější než jeho předchůdce, váží až o 100 kg méně a – v případě nového modelu poháněného zážehovým motorem s vypínáním válců o výkonu 140 k, jehož hodnota spotřeby paliva je 4,8l/km – spotřebuje až o 23 procent méně paliva, “ uvedl k představení novinky Prof. Dr. Martin Winterkorn, šéf koncernu Volkswagen AG.

V porovnání se svým předchůdcem má Golf sedmé generace nově strukturovanou úpravu vnějších ploch. Týká se to například přechodu mezi blatníky a kapotou motoru. Záď vozu je podle automobilky zcela nová a zároveň důvěrně známá. Mezi typické prvky Golfu patří jasné tvary zadních světel, zadní okno protažené až ke střešním sloupkům C a velká homogenní plocha kolem loga Volkswagenu. Z hlediska designu se však jedná převážně o kosmetické změny, to nejzásadnější se objeví pod kapotou. Kromě designových změn se wolfsburská automobilka chlubí také praktickým snížením výšky prahu zavazadlového prostoru na 665 mm nad zemí.

Volkswagen vyrábí Golf nepřetržitě od roku 1974. Do dnešního dne se předchozích šest generací Golfu proměnilo v přes 29 milionů prodaných exemplářů."auta i motorky jsou mým velkým koníčkem a životní vášní"
1/3
2/3
3/3


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist