Od včerejška se v Kvasinách vyrábí nový superb

Škoda Auto zahájila výrobu nové generace modelu superb. První exemplář, který vyjel ze závodu v Kvasinách, má šedou barvu Business.
AKTUALITY, 13.03.15 | 12:00
hodnocení článku 5.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Škoda Superb

Nová generace vlajkové lodi domácí automobilky již byla kompletně představena zhruba před měsícem. Ve své třetí generaci má nabídnout větší funkčnost s ohledem na rozměry, uspořádání a použitou techniku, bodovat u zákazníků má také velkým zavazadlovým prostorem, konkrétně u liftbacku se jedná o objem 625 litrů. Vůz využívá modulární stavebnicové techniky MQB koncernu Volkswagen, přičemž rozvor náprav byl prodloužen o 80 mm na celkových 2 836, na délku měří třetí superb 4,86 metru.

Ve standardní výbavě je například systém elektronické kontroly stability ESC včetně multikolizní brzdy, pro země Evropské unie pak také systém Front Assist s funkcí nouzové brzdy City, elektronická kontrola tlaku vzduchu v pneumatikách a sedm airbagů. Nechybí elektronická uzávěrka diferenciálu XDS+, na přání se dodává adaptivní tempomat Adaptive Cruise Control (ACC), funkce Crew Protect Assist potom „připraví“ vůz a jeho posádku na hrozící nehodu. S udržením vozu v jízdním pruhu pomáhá systém Lane Assist. Systém Traffic Jam Assist má zvýšit bezpečnost při jízdě v koloně a dopravních zácpách. Novinkou je také systém Blind Spot Detect a třízónová automatická klimatizace. Místo jednoho jsou nově k dispozici dva deštníky ukryté v obou předních dveřích.

Pod kapotou lze vybírat výhradně z přeplňovaných jednotek s přímým vstřikem paliva na bázi konstrukce MQB. Zákazníci si mohou vybrat mezi pěti benzínovými motory TSI a třemi naftovými motorizacemi se vstřikováním common-rail. Všechny agregáty splňují emisní normu EU 6 a jsou sériově vybaveny systémem Start/Stop a rekuperací brzdné energie. Benzínové motory pokrývají výkonové spektrum od 92 kW (125 k) do 206 kW (280 k). Spektrum naftových agregátů sahá od 88 kW (120 k) do 140 kW (190 k). S výjimkou základní benzínové motorizace jsou pro všechny agregáty k dispozici dvouspojkové převodovky DSG. V nabídce je také varianta s pohonem všech kol využívající spojku Haldex 5. generace.

Uvedení nového modelu na trh je naplánováno na červen. Ještě letos dorazí i verze kombi."na prvním místě je spokojený čtenář"
1/12
2/12
3/12
4/12
5/12
6/12
7/12
8/12
9/12
10/12
11/12
12/12


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist