Ojetina za 150.000,-

PORADNA, 25.01.06 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Škoda Octavia, Škoda Felicia

Dotaz

Dobrý den,

prosím o váš tip na ojetý automobil za cenu okolo 150 000. Jezdím většinou sám 30-40 tisíc km za rok (asi nejspíše diesel), mám zkušenosti s benzinovou Felicií, ale dal bych přednost něčemu většímu, rychlejšímu, pohodlnějšímu, vybavenějšímu a přitom s nízkou spotřebou (prostě nějaký zázrak). Dívám se po dieselové Octavii, ale máte ještě nějaký tip?
Předpokládám, že do dvou let budu automobil měnit. Vaší poradnu poslední dny pročítám a děkuji za Vaše názory.

S pozdravem Viktor HojkaOdpověď

Nenazýval bych to zázrakem. Felicie vznikla jen modernizací favorita, konstrukčně byla poplatná počátku devadesátých let, takže je logické, že novější vozy nabízejí citelně více. Při zmíněném proběhu km se již vyplatí disel, ale jen spolehlivý. Octavie TDI by skutečně Vaše nároky plnila, její motor je mimořádně úsporný i spolehlivý, čerpadlo Bosch EDC je asi nejspolehlivějším běžně se vyskytujícím vstřikovacím systémem. Chtělo by to však mít k dispozici více, než 150 tisíc Kč. Za tyto peníze se totiž prodávají ty nejvíce opotřebené vozy, které mají najeto několik set tisíc km a jistě budou žádat značné investice. Jedinou výhradou proti tomuto vozu jsou záludné jízdní vlastnosti, avšak poměr jízdních výkonů a spotřeby paliva je zcela přesvědčivý. Pozor na brzdy, při opakovaném namáhání vadnou a kroutí se kotouče. Starší octavie dokáží majitelům v dešti připravit nepříjemné překvapení – zaseknou se stírače. Může za to jejich tandemový mechanismus.
Chtělo by to investovat alespoň 200 tisíc Kč, aby octavie TDI za něco stála. A dalších 20 tisíc Kč na očekávané investice, minimálně olej, rozvody, senzor hmotnosti vzduchu (váhu vzduchu).

Motor TDI byl dlouhou dobu bezkonkurenční. Ostatní jeho kvalit dosáhli až později, obvykle již se vstřikováním common-rail (citelně choulostivějším). Proto hledání co nejlepšího turbodieselu za tyto peníze tak jako tak skončí u TDI. Já osobně považuji za skvělý vůz Volkswagen Golf III TDI z posledních let výroby (97, 98), zejména je-li to verze GT, automatická klimatizace, litá kola, zelený metalický lak. Takových je málo, ale jsou to velmi spolehlivé vozy, s neuvěřitelně nízkou spotřebou paliva a trvalou hodnotou.

TIP: OJETINY: Škoda Octavia - Manažerský pocit pro pracující lid1/12
2/12
3/12
4/12
5/12
6/12
7/12
8/12
9/12
10/12
11/12
12/12


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist