Ojetý Renault Clio III – jaký je s benzínovou dvanáctistovkou?

Pan Ondřej by rád koupil Renault Clio třetí generace jako první auto pro syna. Bude jezdit spolehlivě, nebo by se měl raději poohlédnout po jiném voze?
PORADNA, 03.10.14 | 00:00
hodnocení článku 4.6 b / 5x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Renault Clio

DOTAZ:Dobrý den do redakce TipCars. Mám možnost za slušné peníze koupit Renault Clio z roku 2006 s motorem 1.2 16V. Nikdy jsem francouzské auto nevlastnil, ale řada lidí si stěžuje na jejich spolehlivost. Nechci ho pro sebe, rád bych ho dal synovi jako jeho první auto. Pojezdí si s ním alespoň pár let bez problémů? S jakými investicemi bych měl u tohoto auta počítat?

S pozdravem Ondřej L.


ODPOVĚĎ: Vážený Ondřeji, některá (nejen francouzská) auta jsou známa svými vážnými poruchami, Renaultu Clio, o který se zajímáte, se to ale netýká. Je pravda, že dieselová patnáctistovka, která se pod jeho kapotou objevovala už v minulé generaci, měla své vrtochy, benzínová dvanáctistovka je ale prakticky bez problémů.

Renault Clio III.gen. - ojetina Tento motor byl dostupný ve třech výkonových verzích (48, 55 a 58 kW). Asi nejlepší z nich je prostřední verze, která malému cliu bohatě postačuje na solidní svezení a také je nejvíce rozšířená. Při troše štěstí můžete narazit i na variantu upravenou pro spalování Ethanolu E85.

Nejsilnější verze také není špatná, ale často se pojila s robotizovanou převodovkou Quickshift, která dovede zazlobit (poruchy ovládací hydrauliky). Celkově jsou převodovky asi nejslabší stránkou clia. U manuálních skříní dochází k poměrně rychlému opotřebení synchronizačních spojek, což má za následek obtížné řazení. Také se zde objevují po čase vůle. Motoru ale stačí pravidelná údržba a slušné zacházení, potom se odmění velmi dobrou spolehlivostí i relativně nízkou spotřebou (bez problému do 6,5 litru na 100 km).

Mezi slabší stránky Renaultu Clio třetí generace patří selhávající motorky zamykání víčka nádrže, rychlá koroze výfuku nebo klepající bezpečnostní čep dveří. Nejedná se ale o žádné vážné poruchy, jejichž oprava stojí velké peníze. A z provozu vůz také nevyřadí.

S dostupností náhradních dílů není problém, přední brzdový kotouč stojí 1.200 Kč, brzdové destičky 800 Kč, zadní díl výfuku 3.400 Kč a příčné rameno, které budete měnit, pokud se objeví vůle na přední nápravě, vyjde na 2.000 korun.

V inzerci TipCars je nyní přes 60 Renaultů Clio třetí generace s benzínovou dvanáctistovkou. Na tachometru mají v průměru 110 tis. km a jejich cena začíná už na 45 tis. Kč."originální stav ojetin je lepší než tuning"


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist