Ojetý VW Polo - jak často měnit rozvody?

Vím o problémech rozvodů v mém Polu. Proto se chci zeptat, jak často je měnit - v jakém intervalu?
TECHNICKÁ PORADNA, 23.10.12 | 00:00
hodnocení článku 3.0 b / 3x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Volkswagen Polo
Autor dotazu: 
Značka, model:Volkswagen Polo
Bližší označení:9n
Rok výroby:2002
Palivo:benzin
Výkon v kW:47
Kód motoru:.
Popis závady:Dobry den. Viem o problemoch rozvodov tohto auta, ale je potrebne casto menit rozvody v motore? po akom intervale sa meni? dakujem
Kód chyby určené na diagnostice: 
Typ diagnostického přístroje: 
Kroky učiněné pro odstranění chyby + následky: 


Odpověď:

Dobrý den,

Vámi uvedený motor má dva zásadnější konstrukční nedostatky. Prvním z nich je právě řešení rozvodů. Díky nedostatečně dimenzovaným vodicím lištám může docházet k nežádoucím vibracím řetězu. Pokud je zvuková kulisa startu hlučná, neváhejte s návštěvou servisu. Pokud lišty neměnil předchozí majitel, zůstal černý petr v ruce Vám. Vaše verze byla z výroby vybavena právě ještě kratšími lištami. Ani napínák řetězu již nemusí být v nejlepší formě.

TIP: Volkswagen: modernizované Polo v předprodeji

Sečteno podtrženo: rozvody o sobě dají vědět a Vy byste pazvukům po startu měl věnovat extrémní pozornost. Na nájezdu prakticky nezáleží. Z toho vyplývá i nemožnost jednoznačně říct, kdy se rozvody mají měnit (a co se vlastně pod pojmem “výměna rozvodů” skrývá). Výrobce je obvykle označuje za doživotní. Což se špatně poslouchá u vozu s rozhozeným časováním ventilů. Obvykle zde nebývá problém s řetězem jako takovým, mnohem dříve Vás začnou trápit lišty nebo napínák a pak hrozí přeskočení řetězu. Pokud se začne ozývat jedna z těchto částí, je výhodné vyměnit při jednom servisním zásahu i druhou (ačkoli napínák by člověk měl zvládnout i sám).

Jako ještě zásadnější problém tohoto agregátu se ale jeví interval výměny motorového oleje. Budu to zde opakovat do omrzení, protože se jedná o nejzásadnější kámen úrazu u tohoto motoru (prakticky ve všech výkonových verzích), jež má další negativní konsekvence.

Proč je nutno olej měnit řekněme každých 8.000km nebo ještě lépe častěji? Protože je degradován mnohem dříve než v jiných motorech. Toto je způsobeno absencí chladiče oleje a umístěním katalyzátoru přímo za hlavním olejovým kanálem v bloku motoru. Olej je tímto řešením ještě “přihříván”. Přidejte k tomu absenci chlazení, vyšší provozní otáčky, nájezd realizovaný převážně kratšími trasami (auto s tímto motorem je určeno zejména do města) a máme zaděláno na brzkou degradaci motorového oleje. Degradovaný olej pak nejenže není schopen zajistit potřebné mazací parametry, ale například ani dostatečné vysunutí napínáku řetězu.

nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist