Opel Omega Caravan nebo VW Passat Variant?

Dotaz:

Dobrý den,
chtěl bych Vás požádat o radu či zkušenosti s vozidlem Opel Omega Caravan 2,5 TDI.
Již několik let jezdím se Škodou Octavia 66kW TDI a jsem neskutečně spokojen až na jednu maličkost. Odrostli mi děti a bohužel cestování na zadních sedadlech je v současnosti pro ně utrpení. Začal jsem se tedy poohlížet po něčem "na zadních sedadlech prostornějším" a velmi se mi líbí právě výše uvedený Opel, nebo starší verze VW Passat Variant do r.v. 96. Moje cenová představa je do 150 tis. Můžete mi tedy poradit co raději a nač si dát při výběru pozor?
Ani na jedno vozidlo ještě recenzi, bohužel nemáte.

Děkuji
Jindra
PORADNA, 30.03.06 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Volkswagen Passat, Opel Omega

Odpověď:

OmegaOpel Omega s motorem 2,5 TDI neexistuje. Je to buď 2,5 TD (96 kW) nebo 2,5 DTI (110 kW). Jednotka DTI však byla nabízena až od roku 2001, čili jen v posledních dvou letech výroby modelu. Jednak je takových vozů málo a za druhé je určitě neseženete pod 150 tisíc Kč. Vámi zakoupený vůz tak určitě bude TD, čili šestiválcový řadový turbodiesel s nepřímým vstřikováním paliva. Výkon 96 kW zní slibně, přesto budete po přesednutí z octavie TDI překvapen, jak neochotně se tento koráb dává do pohybu. Šestiválec má totiž zcela odlišnou charakteristiku a do tří tisíc otáček mnoho chuti k životu nemá. Při snaze o náležitou dynamiku jej musíte držet mezi třemi až pěti tisíci otáček, což odnáší jednak vaše peněženka (spotřeba přes devět litrů na 100 km) a také to časem odnese hlava válců.

Omega s motorem 2,5 TD totiž velmi často mívá prasklou hlavu válců, v autobazarech je touto velmi drahou závadou postižena téměř každá druhá omega, právě to bývá asi nejčastější příčinou, proč Omegu TD lidé prodávají. Diagnostice této závady je potřeba věnovat náležitou pozornost, určitě s sebou vezměte automechanika. Osobně bych nikdy nekoupil omegu, kterou si nemám možnost prohnat po dálnici alespoň deset minut na plný plyn. Teplota přitom nesmí vyšplhat do červeného pole. Pokud majitel začne pindat cosi o tom, že takhle se s tím autem nejezdí, tak je rovnou jasné, že se snaží prodat vadný vůz.

TIP: OJETINY: OPEL Omega B - Poslední pořádné auto

PŘEDNOSTI NEDOSTATKY
 

+ vynikající komfort odpružení

 

- poddimenzované brzdy

 

+ bohatá výbava

 

- horší trakce za ztížených adhezních podmínek

 

+ dobré jízdní vlastnosti

 

- omezená dynamika (motory 2,0i, 2,0i 16V a 2,0 DTI)

 

+ dobrá prostornost

 

- nepřehledný středový panel s množstvím tlačítek (od 1999)

 

+ kultivovaný chod motoru 2,5 TD při jízdě

 
 


VW Passat B4 VariantVW Passat B3/B4
je podle mne pro Vás lepší volba. Jednoduché auto bez takto drahých zrad. Hlídat je potřeba stav spodní řemenice rozvodů u dieselových motorů, jejíž spoj s klikovou hřídelí je poddimenzovaný. Když zcela upadne, tak se motor potká a to znamená velmi drahou opravu. Pozor na diesely, které po startu jdou na tři válce. U těch se to zřejmě někomu stalo, místo důkladné opravy však pouze nasadil nový řemen a motor prodává dříve, než se sedla netěsnících ventilů podpálí.

Modernizované kombi z let 1993 až 1996 vybavené motorem 1,9 TDI (v podstatě stejným, jaký máte v octavii) je jistě skvělé auto, častěji se však vyskytují opačné extrémy nabídky. Tj. vozy bez mřížky chladiče (starší provedení do 1993) a klidně s motorem 1,9D (50 kW). Takto plazivý automobil umí nabídnout vskutku jen vybraní němečtí výrobci, verze předkomůrkového dieselu s turbodmychadlem (1,9 TD/55 kW) je jen o málo lepší. TDI přišlo až se zmíněnou modernizací a je relativně vzácné, proto přeji hodně štěstí při hledání tohoto vcelku doporučitelného vozu.1/8
2/8
3/8
4/8
5/8
6/8
7/8
8/8


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist