Opel Vectra 2.0DTi nebo VW Passat 1.9TDi?

Dotaz:

Dobrý den!
Chtěl bych se zeptat na radu. Najezdím ročně cca 17 tis. km. Chci koupit auto za cca 170 tis. (+/-, při dobré koupi bych asi připlatil). Jeví se mi, že koupit naftové auto by bylo výhodnější. Jak to lze zhodnotit podle dalších kritérií - servis, provoz naftového motoru - na daný počet km? Předpokládám, že bych potom asi těch 20 tis. km najel. Zvažuji Opel Vectra 2.0DTi, VW Passat 1.9TDi.

Děkuji. Marian Bubeník
PORADNA, 17.03.06 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Volkswagen Passat, Opel Vectra

Odpověď

Vážený pane Bubeníku,
při dnešních srovnatelných cenách nafty s benzínem se již ztrácí hlavní výhoda vznětových motorů (i po ujetí 20.000 km ročně). Nižší spotřeba u naftových motorů je ovšem pouze jedna stránka mince. Servisní náklady naftových motorů jsou už téměř stejné jako u benzínových. Osobně bych volil např. benzínovou Vectru s šestnáctiventilovým motorem 1.8 s výkonem 85 kW.

Opel Vectra 2.0 DTi
Opel VectraDvoulitrový diesel v Oplu patří celkem k spolehlivým. Je poháněn rozvodovým řetězem, což sebou přináší úsporu cca 10000 Kč každých 60 tisíc kilometrů za případnou výměnu rozvodového řemenu.
Případné kovové zvuky od přední nápravy svědčí o brzké výměně tyček stabilizátorů. Ložiska zadních kol je nutné měnit cca po šedesáti tisících kilometrech. Po 100000 kilometrech počítejte s výměnou tlumičů. Občas se objevují poruchy klimatizací. Ke kladům patří příznivá spotřeba a dostupnost. Vyšší hlučnost motoru, méně přesné řazení, občasné závady převodovek (u prvních ročníků problémy s těsněním pod hlavou motoru), méně účinné světlomety a nižší životnost tlumičů jsou mínusy Vectry.

TIP: OJETINY: Opel Vectra B - Perfektní svezení, průměrná spolehlivost

VW Passat 1.9 TDi
VW PassatVznětová jedna-devítka se montovala ve dvou výkonnostních verzích 66 kW a 81 kW. Průměrnou spotřebu lze udržet mezi 6-7 l/100km. Určitě bych zvolil silnější verzi, která poskytuje dostatek výkonu a vůz je s ním živý a zároveň úsporný. Motor je poměrně tichý. V roce 1998 přišly motory1.9 TDI-PD s výkonem 85, 96 a 110 kW. Přesto, že se jednalo o nové motory typu pumpa-tryska a měly zaručit vozu lepší parametry, dle mého názoru se revoluce ani evoluce nekonala. Naopak, motor je trochu méně spolehlivý a hlučnější než předešlé generace.
Passat trpí na přední hliníkovou nápravu (vznikají vůle), přesto poskytuje komfortní, ale nikoli sportovní svezení. O Passatech bylo v poradnách již napsáno mnoho.

TIP: OJETINY: Volkswagen Passat B5, B6 - Etalon s otazníkemAutor: Petr Šikl
"výkonu není nikdy dost..."
1/8
2/8
3/8
4/8
5/8
6/8
7/8
8/8


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist