Pět důvodů, proč si dát pozor na ojetou Octavii RS

Druhou generaci Octavie RS dnes koupíte už za 150 tis. Kč. Proč byste si na relativně dostupnou ikonu českých zájemců o rychlejší svezení měli dát při nákupu ojetiny pozor?
PORADNA, 24.03.15 | 12:00
hodnocení článku 3.5 b / 2x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Škoda Octavia

Ne, v tomto článku vás určitě nechceme zrazovat od nákupu ojeté Octavie RS. Pouze upozorňujeme na některé nedokonalosti, potažmo průšvihy, kvůli kterým by se vám nákup tohoto auta mohl rychle a nepříjemně prodražit.

1) Dieselový motor 2.0 TDI-PD 125 kW je vybaven poruchovým a na opravy drahým filtrem pevných částic. Velmi poruchové jsou také vstřikovací jednotky Siemens, rychlé je opotřebení dvouhmotového setrvačníku. Tenhle motor je zkrátka průšvih a v autobazaru se mu vyhněte.

2) Bude vás otravovat spousta maličkostí, jako třeba nevypínatelné ESP (od faceliftu 2009), malá zpětná zrcátka, horší výhled směrem vzad nebo málo místa na zadních sedadlech.

3) Zkuste si octavii zaparkovat na pár dnů na libovolném českém sídlišti. Pokud ji tam vůbec najdete, bez úhony nejspíš nebude, zvlášť pokud máte v autě příplatkovou navigaci Columbus.

4) Do benzínového 2.0 TFSI byste měli tankovat drahý Natural 98, a navíc odchází často turba (položka za cca 20 tis. Kč). Pokud si chcete být jisti, že je turbo v pořádku, před koupí si nechte změřit výkon.

5) Malý výběr ojetin v dobrém technickém stavu. I když se ceny za ojetá „eresa" drží vysoko, najít auto, které bylo provozováno „normálně“, je výhrou v loterii. Zkrátka kdo jej měl, ten jej nešetřil. A na českých cestách to také vinou tuhých tlumičů znamená rozvrzaný interiér a nejspíš bude třeba i investice do podvozkových dílů."originální stav ojetin je lepší než tuning"


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist