Pět hvězdiček Euro NCAP pro Ford Transit Custom

Nový Ford Transit Custom získal od nezávislé hodnotící organizace Euro NCAP pět hvězdiček za svoje bezpečnostní vlastnosti; je to poprvé, kdy automobil této kategorie dosáhl na nejvyšší hodnocení.
NOVÉ MODELY, 13.12.12 | 12:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
užitkové Ford Transit

Výsledek zkoušek platí rovněž pro nové Tourneo Custom, což je velkoprostorová osobní varianta nového Transitu. Vůz obdržel od komisařů Euro NCAP 77 % možného bodového maxima. Ve všech dílčích hodnoceních – 90 % za ochranu dětí, 84 % za ochranu dospělých, 71 % za bezpečnostní výbavu – dosáhl nejvyššího skóre ve své kategorii.

Zároveň došlo poprvé v historii k tomu, že cenu Euro NCAP Advanced, udělovanou za mimořádný přínos k bezpečnosti automobilů, získala technologie nabízená jako výbava pro užitkové vozy. Byl oceněn systém upozornění na neúmyslné vyjetí z jízdního pruhu a systém SYNC s funkcí automatického tísňového volání.

Konstrukce přední části vozu snižuje riziko zranění chodce. A jako první představitel z Transitů nabízí nový Custom zdokonalený zádržný systém obsahující mimo jiné stropní airbagy vpředu.

Systém upozornění na neúmyslné vyjetí z jízdního pruhu rozvibruje volant a zobrazí upozornění na palubní desce, pokud se Transit Custom začne bez zjevného záměru řidiče vychylovat z jízdního pruhu.

SYNC s automatickým tísňovým voláním pomůže v případě dopravní nehody posádce navázat spojení s operátorem linky tísňového volání. Systém ovládá 26 jazyků, kterými se hovoří ve 40 zemích Evropy. Na základě informací z palubní GPS jednotky, map a mobilní sítě stanoví přesnou polohu vozu a zavolá na tísňovou linku prostřednictvím mobilního telefonu některého z cestujících připojeného přes Bluetooth. Tato technologie je k dispozici rovněž pro novou Fiestu, B-MAX, C-MAX, Focus a Kugu."na prvním místě je spokojený čtenář"
1/2
2/2


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist