Pětková řada je omlazena. Co se změnilo?

BMW řady 5 je z globálního pohledu nejprodávanějším modelem segmentu vyšší střední třídy. A nyní přicházejí tyto modely v provedení Sedan, Touring a Gran Turismo v komplexně modernizovaném provedení.
NOVÉ MODELY, 21.05.13 | 12:00
hodnocení článku 5.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
BMW Řada 5

K dnešnímu dni vyjelo z výrobních linek na 6,6 milionu BMW řady 5, aktuální, v pořadí již šestá generace přitom už vznikla v počtu přesahujícím jeden milion kusů.
Po estetické stránce došlo zejména k doladění designu a podtržení jeho sportovního charakteru. Standardní výbavou jsou xenonová světla, která mohou být na přání nahrazena adaptivními LED světlomety. Změny designu se nejvíce dotkly zadní části provedení Gran Turismo. Zachován zůstal přístup do zavazadlového prostoru s dvojitým víkem, prostor pro náklad se v základním uspořádání zvětšil o 60 l na celkových 500 l. Zachováno zůstalo řešení s posuvnými zadními sedadly s měnitelným sklonem opěradel.

Interiér zůstává i nadále zachován v původní podobě. Novinkou je dotyková horní plocha ovladače iDrive, která je schopná rozpoznávat písmena.

Spolu s modernizací se do nabídky BMW řady 5 Sedan a BMW řady 5 Touring dostává nový základní model BMW 518d, pod jehož kapotou pracuje dvoulitrový přeplňovaný vznětový čtyřválec s výkonem 105 kW/143 k, který v kombinovaném režimu vykazuje spotřebu v rozmezí 4,5 a 4,9 l/100 km. Druhou stranu nabídky obsazuje BMW 550i nabízené ve všech třech verzích BMW řady 5, které pohání nová generace osmiválcového zážehového motoru TwinPower Turbo s objemem 4,4 l, přímým vstřikováním a rozvodem VALVETRONIC. Motor s výkonem 330 kW/450 k je dle výrobce připraven zrychlit z klidu na 100 km/h během 4,6 s a přitom v kombinovaném režimu spotřebovat jen 8,6 až 8,8 l/100 km. Spolu s modernizací rozšiřuje nabídku verzí také BMW 520d xDrive Sedan a BMW 520d xDrive Touring s inteligentně řízeným pohonem všech kol BMW xDrive.

Součástí modernizace je rozšíření asistenčních systémů, a to zejména o asistenta jízdy v kolonách a v dopravních zácpách (bude dostupný od listopadu 2013). Zdokonalena byla také činnost přednárazového systému, stejně tak jako funkce aktivní ochrany Active Protection. Automatický parkovací asistent byl v BMW řady 5 k dispozici již v minulosti. Nyní však byl zdokonalen, takže si zcela sám přebírá i ovládání pedálů vozu. Díky tomu dokáže zaparkovat zcela automaticky bez zásahu řidiče."na prvním místě je spokojený čtenář"
1/3
2/3
3/3


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist