Peugeot 306 - co způsobuje bouchání zadní nápravy?

Máme tvrdé sportovní tlumiče a ty trochu urychlily opotřebení zadní nápravy. Při vjetí do větší nerovnosti se ze zadu ozve rána.
TECHNICKÁ PORADNA, 10.06.09 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
Autor dotazu:Iva Danihelkova
Značka, model:Peugeot306
Bližší označení: 
Rok výroby:1996
Palivo:benzin
Výkon v kW:1.6
Kód motoru:1.6
Popis závady:Dobrý den, chtěla bych se zeptat na zadní nápravu. Máme tvrdé sportovní tlumiče a ty trochu uspíšili opotřebení zadní nápravy.Při vjeti do větší nerovnosti se zezadu ozve rána, neni to ještě tak strašné, ale do roka ji budeme muset vyměnit. Takže mám dotaz kolik tato sranda přijde i s prací. Bylo nám řečeno že náprava se pohybuje od 8000-10000 Kč, tedy nová. A jestli máme jít do nové nebo do starší. Děkuji a přeji pěkny den.
Kód chyby určené na diagnostice: 
Typ diagnostického přístroje: 
Kroky učiněné pro odstranění chyby + následky: 

Odpověď: tento typ opotřebení je celkem běžný, zvlášť pokud máte sportovní tlumiče a pružiny, které daleko méně obsorbují nerovnosti a přenášejí tak otřesy do kabiny, ale také hlavně na čepy a uložení nápravy. Pokud se ozve klepání nebo bouchání, tak doporučuji určitě vyměnit uložení, ale pozor - ne celou nápravu, jak píšete. To je nesmysl a pěkně by se Vám to prodražilo. Tomu kusu železa, ze kterého je náprava zhotovena se nic nestane běžným používáním, pokud se nebavíme o bouračkách atd. Takže pokud chcete odstranit nepříjemné zvuky z podvozku, tak tam nic nevymyslíte, prostě musíte vyměnit vadné čepy a nebo silenbloky. Pokud to neuděláte hned, bude se situace dále zhoršovat a nakonec se vibrace přenese i na části, které byly v pořádku a teď se nadměrnou zátěží, kterou nedokáží utlumit poškozené díly, také poškodí. Nic neušetříte pokud situaci necháte zajít takto daleko. Co se týče tohoto Peugeotu 306, tak doporučuji vyměnit silenbloky zadní nápravy, měly by tam být na každé straně 2 kusy. Jeden větší, stojí od 1200 do 2500 Kč a jedna gumová kostka cca za 520 Kč. Samozřejmě musíte ještě počítat práci, která bude cca 2000 Kč. Ovšem zvuky tím určitě odstraníte, pokud je to způsobeno uložením. Bouchání tohoto typu může také způsobovat horní uložení tlumičů, které dost odchází a musí se měnit s každými novými tlumiči. Pokud se zmačká tak ještě i někdy mezi jejich výměnou. Ovšem oboje typy závad lze lehce poznat na zvedáku, nebo zakýváním auta do stran. Tím poznáme špatné uložení nápravy. Auto se může také vlnit po vozovce nebo nějak uhýbat a právě toto všechno dělá uložení nápravy.nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist