Peugeot 306 - životnost motoru?

PORADNA, 06.10.05 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Peugeot 306

Dotaz:

Zajímalo by mě doporučení,zda má význam investovat do koupě vozu Peugeot 306 Break, r.v. 1999, motor 1.6 (benzin), když má najeto okolo 150 000. Samozřejmě, že je podstatné, jak jsou kilometry najety, ale jestli mi můžete sdělit jen obecně, kolik jsou tyto motory schopny ještě najet a jak dlouho může bez větších obtíží sloužit. Děkuji za odpověď, přeji hezký den Filip.

Odpověď:

Obecně platí, že 150 tisíc km by neměl být problém pro žádný motor, který nemá závažnou konstrukční či technologickou vadu (a u 1,6 8V od PSA o ničem nevím). Důležité pro každý motor je, aby nikdy nezažil jízdu bez vody. I pokud to přežije, poznamená ho to na zbytek života. Přehřátím se ztratí napětí pístních kroužků, začne žrát olej, jeho spalováním vzniká karbon, který zanáší zdvihátka ventilů, zkrátka jde to s motorem s kopce. Celohliníkové motory se mohou i kompletně zkroutit.

Problémy Peugeotu 306 se 150 tisíci km bych přesto hledal spíš v předních ramenech, elastokynematických silentblocích zadní nápravy, tlumičích, táhlech příčného stabilizátoru a spojce. To vše může být v háji, takže ať to věci znalý mechanik prověří. Něco bude určitě, ale ne vše najednou, to byste se nedoplatil. Ve 120 tisících km měl být měněn rozvodový řemen, takže o tom musí existovat důkaz (faktura, razítko v servisce - já bych požadoval obojí a ještě bych si to zašel do příslušného servisu ověřit, značkové servisy to evidují v databázích). Jinak okamžitě vyměnit. Pokud je hnaná řemenem, dopořučuji i vyměnit vodní pumpu.

PS: Životnost tohoto motoru při předepsané péči přesahuje 250 tisíc km. Důležité je nejezdit pouze pomalu po městě, ale i to občas prohnat, aby se spalovaly karbonové úsady.

TIP: Recenze ojetiny - Peugeot 306

nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist