Peugeot 307 CC - potěší ojetý kabriolet na léto?

Tohle auto je jedním z nejlevnějších kabrioletů na trhu. Navíc - s pevnou střechou je celoročné použitelné. Na pár věcí byste si ale měli dát při koupi pozor.
PORADNA, 26.06.15 | 00:00
hodnocení článku 4.5 b / 2x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Peugeot 307

DOTAZ: Chci si na léto koupit cabrio. Mám ale omezený rozpočet 150 tis. Kč. Za tuhle cenu koupím třeba Peugeot 307, který se mi líbí. Jen nevím, jaký motor zvolit, moc toho mimo léto asi nenajezdím. Díky P. Snášel.


ODPOVĚĎ: 307 CC dnes seženete za velmi slušnou cenu. Trh ojetin nabízí přes dvě desítky vozů v cenovém rozmezí od 90 tis. Kč po 220 tis. Kč v závislosti na stáří a počtu najetých kilometrů. Model v cabrio verzi se u nás prodával pět let (2004-2008) a za tu dobu stihl průměrný kousek najet lehce přes 100 tis. km. Pokud to zprůměrujeme, majitelé s ním najedou cca 10 tis. km za rok. Vůbec to ale neznamená, že by tohle auto bylo určeno jen na léto. Má pevnou skládací střechu, takže pokud ní při špatném počasí nezatéká do interiéru (před koupí doporučuji vyzkoušet), můžete auto používat celý rok. Ještě ke střeše – pro její bezchybnou funkci (často při pohybu cuká) je důležité používat v hydraulice správný olej i jeho předepsané množství.

Za Vámi stanovený rozpočet se dá vybrat. Osobně doporučuji prioritně koukat po zážehovém 1,6 16V (80kW), který je prověřen časem a netrpí většími závadami. Pravdou je, že s tímto motorem nebudete vždy nejrychlejší, ale o to méně postojíte v servisu. Druhou možností je také benzín – tentokrát dvoulitr (103kW), který je slabší variantou dalšího dvoulitru (ten nedoporučuji z důvodu výrazně vyšší spotřeby), avšak bez proměnného časování sání. Peugeot 307 CC se prodával i s motorem 2,0 HDI (100kW s FAP), avšak u nás jej v podstatě nekoupíte. Na našem serveru je v době přípravy tohoto článku nabídka rozdělena stejnoměrně mezi 1,6 16V a 2,0 16V (všechny motorizace mají rozvodový řemen, rozvody měňte po 120 tis. km). Takže je to jen na vás. Svezte se určitě s oběma.

Před koupí by vám mohlo vadit pár věcí. Předně CC je o 200 kg těžší než hatchback (o výztuhy v podlaze) a i tak je torzní tuhost karoserie o poznání nižší. Jak jsem už psal, dynamika všech motorizací je podprůměrná, ale při jízdě se staženou střechou se máte kochat, ne závodit :-). Zkontrolujte také stav brzdových kotoučů, nebo těsnění střechy – právě to má za následek zatékání do interiéru. Přeji šťastnou ruku při výběru."originální stav ojetin je lepší než tuning"


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist